| verrati a întrebat:

Daca vi se pare o intrebarea aiurea, nu uitati ca suntem la sectiunea dragoste&sex. Cati cm ar trebui sa aiba penisul la 17 ani? E normal sa il am de 13 cm?
Pana la ce varsta creste el? Am avut contacte sexuale, dar nu mi s-a rupt ata, cum as putea sa o rup?

Ofer funda la cel mai serios raspuns, mersi

5 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Depinde ce faci cu el...am prieten care o are putin mai mare ca a ta si daca il vezi cum *** iti vine sa ii spui "las-o pe ea si ia-ma pe mine"

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Te deranjează cumva acea ''ata'' cu ceva? las-o acolo ca nu e nici un defect. Si da este normal mai creste pana la 20 de ani. Am răspuns cât se poate de serios. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una dintre variante ar fi sa faci cu ata asa cum faci si cu dintele. Adica legi ata penisului cu o alta ata de clanta usii si astepti sa o deschida cineva. Asa am inteles ca se face in multe zona din Moldova, este ceva ramas la cotropitorii cumani.

| DeathReaper a răspuns:

Pentru ca vreau funda aceea o sa fiu serios fara sa rad.
Si uite cum un baiat de 14 ani da lecti despre penis (nu radeti de mine)
Sa incep:
Penisurile sunt de mai multe feluri
Groase si scurte
Lungi si subtiri
Subtiri si scurte -> de copii si care femeia il va insela mereu.
Groase si lungi -> Sunt aia care Dumnezo i-a inzestrat fara sa se zgarceasca. Dar care femeile vor fi cam rare si tot la altu cu urmatorul penis se vor duce.
Nici gros nici subtire nici lung nici scurt.
Pai (nu cred ca spun asta) il am de 15 cm, da da stiu numai gay-ii si-l masoara dar am fost obligat sa il masor in lungine si grosime de iubita... Femeile.
Ce pot sa zic, nu e cam normal si da, daca faci sex sub 16 ani vei avea ejaculari precocee si nu se va mai dezvolta asa cum trebuie.
Cica se dezvolta pana la 18 ani dar trece si de 18 cam pana la 20-22 de ani. Dar nu vad sa se mai mareasca asa mult in cel mai rau cat cu maxim 2 cm. Vestea buna e ca esti incadrat la un penis mediu, limita minima fiind de 12 cm.

Prima intrebare: E normal- NU!
A doua: Depinde de om dar, in medie as zice de 17-18 cm pe putin

Cat se poate de serios, nu-mi lua in considerare varsta, crede-ma sunt foarte documentat, primesc funda?

| caiboiul a răspuns:

Pana la 20 ani creste si la 17 ani trebuie sa ai 19 cm la penis faci sex si poate se rupe ata. Sper ca te-am ajutat.