| Emma97 a întrebat:

De ce e viata asa de nedreapta cu unii?sadcrying

5 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Asa ti-e scris. happy Dar stii ca nu poti fi suparata la nesfarsit. Zambeste in oglinda mult timp, stramba-te, si sa evzi ce vesela vei fi. Intalneste-te cu prietenii, iesiti in oras. Va fi mai binewinking

| Yukidaruma a răspuns:

Asa este viata si cu bune sicu rele, gandeste-te cum ar fi daca toata lumea ar trai in armonie, ar avea tot aurul din lumea si sa nu le lipseasca nimic? paiatunci nu ar mai avea de ce sa traiasca pe pamant, daca vrei ceva cu adevarat trebuie sa lupti pentru acel lucru si sa nu te dai batut/a niciodata, asa este mereu in viata, cu unii este mai cruda, cu alti mai putin, depinde de la persoana la persoana, oricum nu le poti avea pe toate dar trebuie sa infrunti si sa induri pana obtii acele lucuri

| LoveToHate a răspuns:

Pentu ca asa e viata trista si nedreapta.Fiecare e facut pentru ceva. unii sunt facuti sa traiasca in puf,iar altii sa sufere.Dar daca nu ar exista nedreptate,suferinta,tristete nu am mai avea timp sa ne bucuram de ceea ce avem, nu am mai avea mila am fi ca niste animale, ba chiar mai rau pentu ca si animalele sufera.
Viata e nedreapta pentu ca noi oamenii suntem nedrepti.Nu putem spune ca viata e nedreapta.Ce ne face noua viata? Ne da aer,famile,prieteni, dragoste, ura.Noi trebuie sa ne folosim de aceste lucruri cu intelepciune. Oamenii sunt nedrepti, sunt rai si nedrepti.

| ღmarynaღ a răspuns:

Pentru ca asta e viata sti proverbu"viata e sg ***** care te **** in c** "
pardonhee hee stiu cum te simti dar va veni si soarele, era tot un proverb rolling on the floor "daca o sa plangi mereu lacrimile iti vor acoperi ochii, iar nori nu te vor lasa sa vezi stelele :X" asa ca nu mai fi supi, ca totu o sa se rezolve :*

| Weeds_6656 a răspuns:

Crede-ma la asta ma gandesc si eu. Si nu ma refer in general. Dar in general viata e dura cu toti oamenii. Asa ca nimeni nu scapa de consecintele ei! Eu iti urez multa bafta si ai grija de tine!