| Carouri a întrebat:

Daca vine un baiat la tine si iti spune ca te place, cum te vei simtii? Ce vei crede despre el? In situatia in care nici nu va cunoasteti.
Imi place de o fata dar mi-e teama, daca ma duc la ea si ii spun ce simt, sa ma creada disperat sau sa isi faca o parere proasta despre mine.
Cum ar trebui sa procedez?

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate o sperii daca nici nu va cunoasteti, ia-o incetul cu incetul, am patit si eu asa, adica a venit un baiat care il stiam din vedere, ca cica ii place de mine, mi-a spus in fata, si daca spui asa direct, ramai socata oarecum si crezi ca glumeste... cel mai bine ar fi sa intri in vb cu ea, salut-o, priveste-o in ochi cand dai de ea, zambeste-i, afla nr ei de telefon sau id-ul de mess, in cazul in care le ai, atunci intra in vorba cu ea, dar nu precipita lucrurile, ca nu se stie cum e ea si in ce mod va lua spusele tale!

| butt3rfly16 a răspuns:

Cel mai probabil fata s-ar simti flatata si ca sa ii arati ca simti ceva pentru ea ar trebui sa reiasa din comportametul tau fara sa fie necesar sa-i spui asta si daca e sa fie ceva se va intampla cu sigurata.Bafta!

| Mixed a răspuns:

Buna. eu una as aprecia daca mi-ar spune un baiat asa ceva. Nu cred ca e ceva rau...

| smileforme a răspuns:

Nu te duce la ea si-i spune asa... direct! incearca sa intri in cercul ei de prieteni, faceti cunostinta...lasa sa treaca o zi, 2 zile, apoi spune-i.winking

| alexxaz a răspuns:

Eu zic ca se va simti magulita. O iei frumos la o parte si ii spui ca iti place de ea si o intrebi daca vrea sa fie prietena ta. Nu te lasa marcat de prima reactie, nu poti judeca o persoana dupa asta. Daca nu iti spune nu, atunci ai sanse sa o cuceresti, oricum, din acest moment te va privi cu alti ochi. Succes!

| Aurelia a răspuns:

La prima intrebare, raspunsul meu este ca m-as simti ciudat ca o un baiat sa-mi spuna ca ma place daca nici nu ma cunoaste! Doar daca a fost dragoste la prima vedere, asta e posibil. Nu as avea o parere proasta despre el, deloc, din contra. Ar trebui doar sa ma conving ca ma iubeste cu adevarat si ca nu e doar o atractie sau o falsa impresie...sau daca nu are vreun alt obiectivthinking Iar la a doua intrebare, in cazul tau, nu are de ce sa isi face o parere proasta despre tine doar pentru ca i-ai impartasit sentimentele tale. Doar ca nu trebuie sa o faci brusc, ci intre timp...mai intai ar trebui sa intri in vorba cu ea, sa comunici mai mult cu ea, ca dupa ce veti fi prieteni sa ii poti spune ca o placi!

| Carouri explică:

Multumesc de raspunsuri. Risc nu e problema dar nu vreau sa iasa foarte prost, mai ales sa se simta ea aiurea...

| OchialbastriVisatori a răspuns:

Pai... vorbeste cu ea normal...incearca sa o impresionezi dar nu cu prostioare, ci cu fapte bune si arata-i ca o placi happy. E modul cel mai simplu de a arata unei fete asta. Poti sa o chemi la tine sa va uitati l un film, faci si tu curatenie la tine in camera si o astepti cum se cuvine si asta poate pune un punct in plus tongue un trandafir rosu spune cat 1000 de cuvinte. Asta e cam tot ce pot sa iti ofer eu, restul vine din inima ta! happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum o saptamana am cunoscut o fata si mi-a placut foarte mult de ea din pacate acum nu mai pot sta in cercul ei de prieteni sau in jurul ei ...nu am ce sa fac decat sa ma duc la ea si sa-i spun ca o plac... apoi vom vedea daca va fi ceva intre noi sau nu
in viata daca nu risti nu rezolvi nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad de ce te-ai teme ca te crede un disperat, s-ar putea sa ai totusi suscces, merita sa incerci, altfel nu vei st niciodata, dar trebuie sa smti daca esti agreeat, exista un limbaj al simturilor si al semnelor, hai curaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sai spuna ca o place si ca oiubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu ma confrunt cu ceva asemanator big grin. doar ca eu sunt fata si e mai naspa. adica nu stiu ce impresie o sa ii las daca o sa ii zic ce simt. desi ne cunoastem de ceva timp. in plus ne-am si sarutat o data. dar de atunci nici unul nu am mai dat nici un semn.pentru ca amandoi suntem BLEGI sad asa ca m-am hotarat sa fac eu primul pas altfel nu rezolvam nimic happy si crede`ma ca ea ca fata probabil nu va face ea primul pas. deci sfatul meu : vorbeste cu ea si spune`i ce simtiwinking bafta

| svet9 a răspuns:

Cum procedeaza si ea in acest moment.