| 2420 a întrebat:

Dacă voi ați fi părinți și ați vedea că fiul vostru de 29 de ani nu v-a prezentat niciodată o fată, cum ați reacționa?

Am 29 de ani și nu am avut niciodată o prietenă și mi-am acceptat soarta în privința faptului că s-ar putea să nu am niciodată o iubită dar mă doare faptul că părinții mei nu m-au întrebat niciodată nimic de acest aspect.

Vă rog să nu mă judecați dar știu că nu am o condiție materială prea bună, deoarece lucrez într-o fabrică de asamblat piese electronice pe salariul minim pe economie dar de vreo două luni locuiesc singur în apartamentul, meu dar părinții mei nu m-au întrebat niciodată nimic de fete.

Voi cum ați reacționa față de fiul vostru de 29 de ani dacă ați vedea că el niciodată nu v-a prezentat nici o fată?

L-ați ignora total în continuare sau ați încerca și voi ca orice părinți să aflați dacă el a avut vreodată vreo prietenă?

Și vă rog să mă iertați că vă întreb lucrul acesta dar părinților mei pur și simplu nu le-a păsat de mine niciodată iar după ce tata a murit în septembrie 2019, m-am afundat în muncă pentru a avea o ocupație și a nu intra în singurătate și depresie.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe mine ma tot intreaba maicamea cand ma casatoresc sa aduc o fata in casa ei (vizita oricum) pentru ca stau singur ca tine, taicameu mai rar ma intreba acum deloc zice ca imi vine vremea, neamurile aproape de fiecare data cand comunica cu mine ma intreaba care e baiul, am 30 le zic sa imi place burlacia nu vreau stres pe cap si ma descurc asa cum stau la locul meu, imi plac jocurile PS5 si modificarile la masina (locuiesc in GB) am 2 proprietati una in RO alta aici o platesc in rate si libertate maxima. Iti recomand o pisica sa nu fi trist, te face sa razi.

| Violleta2022 a răspuns:

Primul gand ar fi probabil ca-i gay, impotent ori are probleme psihice. Fiindca 30 de ani este o varsta inaintata, iar pentru un tanar sanatos fizic si psihic, sexul este o necesitate.
De altfel, am facut acesta gluma, cand fi-miu aceasta gluma, pe vreema cand avea 17-18 ani si nu iesea cu nici o fata. Ulterior ne-a dovedit ca gresim, fiindca ne-a prezentat o fatuca si chiar au locuit la noi vreo 4 ani, impreuna. De atunci au mai fast cateva fete si vad ca-i linistit si fericit in relatia actuala, de multi ani.
Dar sa revenim la tine!
Hai sa-ti spun un lucru, de la 18 ani, de cand ai devenit major, nu ai avut nevoie de parinti ca sa-ti gaseasca o fata, asadar nu-i acuza pe ei pentru incapacitatea ta de a gasi o fata, de a fii impreuna cu cineva, fiindca este adult de peste 10 ani si singurul responsabil de situatia in care esti.
Depresia si singuratatea vor dispare cand iti vei aduce un sufletel in casa, o femeie calda si blanda, cu care se te intelegi si sa imparti tot ce ai sufleteste si trupeste.

| CristianPetre2002 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai de capul meu nu am stiut ca tu ai copil jassmina

| alexalx1234 a răspuns (pentru CristianPetre2002):

Săracul de el...

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, nu stiu de ce ai mai pus intrebarea, daca esti total incapabil sa accepti toate raspunsurile noastre, ale celor maturi, care suntem deja parinti si am trecut prin asemenea experinte.
Ai 29 de ani, dar te comporti ca unul de 9 ani, ceea ce explica faptul de ce esti singur si ce gandire imatura ai.
Pacat, ma asteptam sa ai mai multa minte si maturitate la anii astia.

| Celcestietot a răspuns:

Poate ca nu te-au intrebat, pentru ca s-au gandit ca ai avutwinking

| Hammurabi a răspuns:

Ai 29 de ani.
Nu mai e o vârstă la care să-ți "ghideze" părinții viața.
Nu înțeleg de ce ai mai simți nevoia să fi "dădăcit" la vârsta asta. Faci ce vrei "în" și "cu" viața ta. Așa cum îți place.
Vrei să te sfătuiești cu ei? Ai nevoie de un sfat/o părere? Ești singurul în măsură să deschidă subiectul/discuția.
Nu ei.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nici eu nu as intreba. Nu mi-ar prezenta pe cineva pentru ca nu a găsit acea persoana. Și nu as dori sa îl întreb pentru ca poate l-as pune intr-o situație incomoda, poate s-ar simți prost.

| 1997onur a răspuns:

Mai întâi îl întreb in gluma dacă are gagica și sa văd ce spune și dacă are îmi spune el mie pentru ca eu voi fi cel mai bun tata din lume și cel mai bun prieten al lor si voi fi in spatele lor orice ar fi și orice și s-ar întâmpla nu-i voi judeca niciodată pentru ce fac ei nici la alți nu voi permite niciodată sa tipe la ei sau sale vorbesca urat am să-mi petrec tot timpul din lume cu ei ca sa fiu sigur eu ca nu vor avea probleme vreodată si dacă vor fuma sau vor bea Alcool voi sta voi vorbi cu ei îmi voi dedica toată viața și tot timpul meu din lume lor cu certa cu ura și scandale nu ajungi nica ieri niciodată am sale explix am sale spun de ce nu-i bine sa fumezi de ce nu-i bine sa bei alcool dacă nu înțelege aia e nu pot chiar nu pot sa tip la ei sau săi văd supărați ca nu au ei voie ceva ce își doresc cu adevărat

Cum sal ignor eu? Prefer sa mor decât sa vina ziua aia când voi face greșeală asta față de el nu-l voi ignora nicioidată mereu am sa fiu lângă el și am sama asigur ca el este bine mereu și nu-i lipsește nimic

Și dacă nu-mi spune ca are gagica am sal urmăresc sa văd eu ce face el laughing) și voi sta vorbi cu el voi discuta cu el de ce nu ai gagica ma laughing) vrei sati iau o shaorma cu usturoi fi al dreacu sa fi faci pe forneti cu gem cu mine -_- laughing)

Dacă am fata pai NASA este joaca de copii laughing)

Nu voi lipsi Niciodată de la întâlnirile ei mă asigur ca orice tată bine înțeles ca vin și eu la întâlnirile ei și cu cine umbla cine este câți ani are mănâncă shaorma cu usturoi -_- sau forneti cu gem -_-

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu i-aș zice nimic, pentru că n-aș considera asta o problemă. Atâta timp cât e fericit și o duce bine, nu-mi pasă de restul. Dacă el a decis la 30 de ani că e mai ok pentru el să fie singur, foarte bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici ca părinților niciodată nu le-a păsat de tine. Probabil doreai să te ia de mână și să îți facă ei cunoștiință cu x fata din vecini? Asta pentru ca tu ești un timid și lipsit de încredere în tine, sau poate chiar și disperat? Iar asta face ca fetele să simtă atunci când interacționezi cu ele și mereu vor fugii pentru că fetele urăsc astfel de caractere. Oarecum am observat ca dai vina pe mama și tata pentru eșecurile tale in dragoste, iar din opinia ta dacă ei te-au spălat și hrănit cand ai fost mic probabil tot ei să îți facă și lipeala.
Și cu ce te-ar ajuta dacă ai discuta cu ei despre asta? Crezi ca ajungi peste noapte mai atractiv în ochii fetelor? Și mai apoi vor începe să bată ele la ușă sau telefonul va începe să sune?
Du-te și culcă-te.

Eu am 31 ani. Relații am avut, dar nu am prezentat pe niciuna mamei mele pentru ca nu a fost necesar. Mai întâi să mă asigur că este fata serioasa, cu planuri de viitor, nu să îi fac cunoștiință cu o fata care peste câteva luni fuge după altul cu bani mai mulți. Înainte de a prezenta asigură-te ca și merită.

Iar dacă as avea un copil în vârstă de 29 ani pe care l-aș vedea fără fete. Probabil as zice că este gay, dar nici asta nu prea m-ar interesa pentru că fiind copilul meu îl accept așa cum este. Și nu as deschide subiect pentru a nu atinge vreun punct sensibil. Dacă el vrea să vorbească ( pentru că nu are iubită sau să îmi zică că este gay), voi fi deschis la discuții. În rest viața lui și nu eu iau deciziile în asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești un virgin frustrat care atunci când îți zice omul cum sta treaba, începi a-i evalua răspunsurile ca nefolositor și eronat. Te-a deranjat, am atins un punct sensibil. Și probabil vrei ca mămica să te ia de mână și sa îți facă cunoștiință cu dame, pentru ca tu nu ești capabil sa interacționezi. Apoi din lipsurile pe care le ai, începi să își verși frustrările pe TPU crezând că CE? Toate întrebările tale se rezuma numai la acest subiect. În modul în care gândești vei muri cu p.a în mână. Vrei vagin și ești disperat, atunci du-te la prostituate. Nu ne mai îmbolnăvi și pe noi cu toate frustrările pe care le ai.

| 2420 explică (pentru anonim_4396):

Nu îți este milă de mine?

Tu ai idee că eu când eram mic am avut probleme în familie, certuri, scandaluri?

Tata a înșelat-o pe mama de multe ori când eram mic dar mama nu l-a părăsit ca eu să nu cresc fără tată, deși și ea a dus-o rău cu el.

Eu nu am pe nimeni cu care să discut asemenea lucruri așa că am vrut să vă cer vouă sfatul

Răspuns utilizator avertizat
| Robert265 a răspuns:

Salut și eu sunt singur de 5 ani stau singur in apartament și am 27 de ani suntem multi în situația ta și îmi pare foarte rău dar după cum vezi de la o anumită vârstă nu mai ai șanse așa mari pentru că ai început viața de adult și nu mai ai timp sa te plimbi sa cunoști pe cineva cu toate că lumea e foarte rea te judeca ne judecă numai spune tot din casă și eu nu le dau la nimeni explicați de ce sunt singur dar ca să le dau peste nas le zic că sunt singur pentru că nu mă accepta așa cum sunt și în ziua de azi sexul frumos și banii împachetati sunt valoroase. De ce sa iei o fata care profită de tine și la rândul ei și părinții... bucură-te că ai casa ta un loc de muncă și poate in drumul tau vei întâlni o fata dar din păcate nu prea ai timp ești cu munca și casa... Dar cine știe poate poate.

| Dariaa90 a răspuns:

Poți aborda tu subiectul cu mama ta, comunicarea înseamnă mult. Luând in calcul ca și-a pierdut soțul, posibil sa nu fie nici ea prea ok la nivel psihic și emoțional.

| Trefla15 a răspuns:

It gets better bro te pup numa bine mult noroc