| ioanaccc a întrebat:

Dap.am o problema.sunt intr-o relatie de 2 luni cu candva si vreau sa ma despart de el, cum fac? fara ca sa sufere, avem o relatie la distanta, il iubesc mult, dar sufar si mai mult ca nu e langa mine, as vrea sa-l uit, dar dupa ce ma despart de el. nu vreau sa sufere... sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Memecy a răspuns:

Foarte simplu. adevarata iubure se bazeaza pe respect. Ii zici ca il iubesti atat de mult incat vrei sa il lasi liber
, ii spui ca iubirea ar trebui sa insemne libertate, nu robie asa ca zici ca ii mai bine sa nu mai fiti impreuna ( o pauza ) ii dai un ultim sarut si ii zici sa fiti prieteni in continuare

1 răspuns:
| NatureSelf a răspuns:

Vorbeste cu el, fal sa inteleaga lucrurile nu stau prea roz, decat sa suferi ca nu poate fi linga tine, mai bine suferi ca numai sunteti impreuna. dar atunci i vei duce dorul.Dece nu iti asculti inima?