| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie la distanta de cateva luni,vara aceasta va fi un an! Zilele acestea ne-am vazut in fiecare zi, si sunt altfel cu el.nu-l mai sarut cum o faceam altadata,nu-l mai strang in brate cum o faceam altadata,sunt complet diferita. Nu mai simt niciun fluturas in stomac cand il vad. De cand suntem impreuna el mi-a facut multe,nu m-a inselat,dar mi-a facut destul de multe chestii care cred eu m-au facut sa ma indepartez de el. Nu am puterea sa ma despart de el,mi-e frica ca o sa sufar prea mult si tot la el ma intorc. Si daca as pune punct nu as mai vrea sa ne impacam niciodata,tot timpul o faceam dar nu mai vreau. Nu stiu ce e cu mine, ce s-a intamplatstraight face..Nu-l mai iubesc? Dau funda

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

Hei, tocmai am citit întrebarea pusă de tine și am vrut neapărat să îți răspund.Sunt exact dar exact în aceiași situație în care ești tu, la fel sunt implicată de 10 luni într-o relație la distanță, abia după 10 luni și tot în vară facem un an, ne-am văzut la web doar, și mie mi-a facut multe, chiar foarte multe, dar am trecut peste din cauza faptului că țineam prea mult la el, noi nu ne-am văzut face2face și nu știu când se va întâmpla sau dacă se va întâmpla. Ce vreau să îți spun, dacă tu nu mai simți aceleași chestii pentru el, nu-l amăgi, pentru că nici ție nu ți-ar plăcea ca el să facă asta. Pur și simplu expune-ți problema și în fața lui exact cum ai făcut-o aici, va înțelege. Ori a intervenit monotonia, ori era mai palpitant cât timp nu v-ați văzut. Și eu nu duc lipsă de prieteni, dar duc lipsă de persoane care să-mi susțină nebunia asta de relație la distanță. Eu sper să faci alegerea corectă atât pentru tine cât și pentru el, când e vorba de persoana iubită, gândește-te la binele tău dar și la binele lui. Mult mult noroc și Paște Fericit.

9 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Probabil că a intervenit monotonia între voi 2 dar numai tu o vezi.
Dacă tu nu eşti fericită ieşi din această relaţie chiar n-are rost să fiţi 2 nefericiţi.

Dă-ţi şansa ţie şi lui să fiţi fericiti din nou.

| anonim_4396 explică (pentru Dariusuu):

Nu cred ca intra in disputa monotonia din moment ce a mentionat "De cand suntem impreuna el mi-a facut multe, nu m-a inselat, dar mi-a facut destul de multe chestii care cred eu m-au facut sa ma indepartez de el".
Daca i-a inselat cumva increderea? Daca a facut-o sa sufere fara ca ea sa merite? Nu avem de unde sa stim la ce greseli se refera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca nu il mai iubesti cum il iubeai inainte. Unele persoane se schimba.Si spui ca nu te-a inselat deloc dar de unde stii daca ati avut relatie la distanta? Si pe viitor nu mai pune intrebari despre persoana iubita pe TPU(toti pentru unu)punetile singura ca nu iti zice un necunoscut daca il ma iubesti sau nu.Inima ta decide nu TPU

| Florinapopica a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca inima mea decide,nu TPU, voiam doar niste sfaturi, nu am cerut concret sa mi se spuna daca il iubesc sau nu, nici macar eu nu stiu ce simt! Vroiam sa vad si parerile altora, ca duc lipsa de prieteni happy multumesc :*

| anonim_4396 explică (pentru Florinapopica):

Daca nu mai simti nimic pentru el iti zic sa te desparti si sa nu fii trista ca viata merge inainte si cu bune si cu rele...Dar daca inca il mai iubesti incepeti din nou de la 0 ca si cum nu v-ati cunoaste.

| LoriLoL a răspuns:

Pe de o parte spui ca tot la el te intorci pentru ca o sa suferi apoi imediat spui ca daca ai pune punct nu ai mai vrea sa te impaci NICIODATA.deci cum ramane? parerea mea este ca scanteia de la inceput s0a cam stins si trebuie reaprinsa..sau nu!

| ana5 a răspuns:

Buna! Cel mai bine pentru tine este sa pui punct acestei relatii.Din moment ce nu mai simti nimic pentru el si ti-a facut destul de multe lucruri neplacute nu mai are niciun rost sa mai continui aceasta relatie.

| girlpoisson555 a răspuns:

Florina, tare mult mi-ar plăcea să-mi spui cum continuă povestea ta big grin. Poți să-mi lași un mesaj sau știu eu. daca vrei bineînțeles.

| Boriana1991 a răspuns:

Poate a intervenit monotonia, nu te-ai gandit la asta? Daca tu inca mai tii la el si crezi ca mai e o sansa pentru voi, cel mai bine ar fi sa discutati si sa stabiliti ce faceti mai departe. Tot ceea ce conteaza este sa fi tu fericita, iar daca el te face fericita, foarte bine, daca nu, sa stii ca poti fi fericita si singura. Puteti sa va acordati un timp in care sa incercati sa va dati seama ce simtiti unul pentru celalalt si apoi vei vedea cum e mai bine: cu el, sau fara el.