| 6steeam9 a întrebat:

Dar daca ar fi sa presupun ca ai atinge o minora la fund sau poate in alta parte a corpului ei plus ai saruta-o poate pe obraz/buze fara acordul ei, e posibil sa raspunzi penal pentru aceasta fapta (ca sa fie clar e vorba de hormonii si aspectul meu fizic necopt laughing?

18 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Hormonii poate sunt necopti dar la fel e si mintea ta? Vezi ceva corect in a atinge o persoana fara voia ei? Raspunzi penal si minor si major, revino la realitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Minora, adulta fără acordul ei e penal orice vârstă ar avea.

| 6steeam9 explică (pentru suntserios):

Dar daca a fost din greseala?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte posibil.

| mihai69 a răspuns:

Da, dacă ești major.

| 6steeam9 explică (pentru mihai69):

Chiar daca doar ai sarutat-o pe obraz!?

| 6steeam9 explică (pentru mihai69):

Dar daca par minor?

| mihai69 a răspuns (pentru 6steeam9):

Dacă s-a opus, da.

| mihai69 a răspuns (pentru 6steeam9):

Poți să pari și elf, legea nu are excepții.

| 6steeam9 explică (pentru mihai69):

Nici daca mituiesti legea nu esti scuti de pedeapsa?

| mihai69 a răspuns (pentru 6steeam9):

Nu, primești chiar ceva în plus.

| dullcat a răspuns:

Observ ca esti foarte pasionat de acest subiect.Din moment ce tot intrebi de apsectul legal, e clar. Apoi, ce sa fie clar la final? Ce treaba are aspectul tau fizic? Astfel de porniri incep de la creier si atat.E grav daca nu te poti controla si ai tendinte de pedofil.

| 6steeam9 explică (pentru dullcat):

Creier aveam si cand eram inca copil/adolescent si nu aveam astfel de porniri, dar cat despre aceste tendinte de pedofilism despre care ziceti e prea complicat pentru mine ca o astfel de atractie sa fie sesizata drept o infractiune... Si cand se mai zice ca dragostea nu are varsta?

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti fi sigur de asta! Dupa 16 ani cam raspunzi pentru faptele tale.

| Lightdark a răspuns:

Depinde dacă ai 22 chiar și 18 da mai ales că e fără acordul ei...

| Stonehard a răspuns:

Si daca as fi tatal ei, ti-as da si o mama buna de bataie.

| 6steeam9 explică (pentru Stonehard):

Dar la cat sug ele... din propia initiativa altor baieti ce ai face daca ai chiar mama ei!?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 6steeam9):

Ce urît vorbesti