| NonZarek a întrebat:

Dacă un băiat tot îmbrățișează și săruta (pe obraz) o fata fără acordul ei, iar aceasta ii spune sa înceteze dar băiatul nu înțelege, cum se poate rezolva aceasta problema cât mai pașnic posibil, luând în considerare faptul ca băiatul nu asculta.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un pumn între picioare.

| ForbbidenLife a răspuns:

Dacă băiatul nu înțelege acest lucru și continuă să îmbrățișeze și sărute fata fără acordul ei, există câteva lucruri pe care fată poate încerca să le facă pentru a rezolva problema cât mai pașnic posibil:

- Comunicarea clară și fermă. Fata poate încerca să explice clar și ferm băiatului că aceste comportamente sunt nepotrivite și că nu dorește să fie îmbrățișată sau sărutată fără acordul ei. Este important să fie clară și să-și exprime limitele într-un mod calm și respectuos, dar ferm.

- Solicitarea ajutorului altor persoane. Dacă băiatul nu înțelege sau refuză să respecte limitele fata, poate solicita ajutorul altor persoane, cum ar fi prietenii sau colegii, pentru a-l face să înțeleagă că aceste comportamente sunt nepotrivite.