| ninicuta a întrebat:

Dar eu vreau sa ma tin pana in noaptea nuntii eu vreau sa apartin numai unei persoane dar este risc ca daca nu faci sex poti sa te imbolnavesti? Am avut chist la ovarul drept si am fost lecuita dar medicul a spus ca nu e suta la suta ca nu va aparea inapoi. O prietena de-a mea tot avea chist si a fost operata la ovar si numai poate avea copii.Va rog dati-mi un raspuns concret.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Viata sexuala nu influenteaza chisturile ovariene si nu este absolut nici un risc daca nu ai viata sexuala. Nu exista nici o boala provocata de abstinenta sexuala.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păstrează-te tu că are să se mărite fratele lui Dan Spătaru cu tine.

| Anca a răspuns:

Ninicuta, esti din republica moldova cumva?

Referitor la virginitate pana in noaptea nuntii : Eu nu-s de acord cu ea.
Consider ca nu merita nici un barbat sa i te daruiesti mireasa, virgina. happy

| kaya a răspuns:

Uite ce e am o prietena care e aproape de cazul tau si la fel si cu durerile in prima zi de menstruatie sta la pat. A mers la medic si i-a dat pastile, trebuie sa faci un efort sa iei pastile si sa mergi la o consultatie nu esti singura care pateste asta, dar trebuie sa iei pastile daca vrei sa fii bine. Daca nu faci sex nu te imbolnavesti, numai bine si multa sanatate

| Octavutzu a răspuns:

Intradevar lipsa de activitate sexuala aduce dupa ia o serie de neplaceri... O boala anume nu exista pentru asa ceva.

| Yang a răspuns:

Daca vrei sa astepti pana in noaptea nuntii fa-o pentru ca asa vrei tu si crezi in chestia asta nu pentru ca s-ar putea sa te imbolnavesti ca faci sau nu sex inainte nu dauneaza cu nimic asta daca tu si prietenul tau sunteti de acord cu asta daca nu il lasi sa sufere degeaba atat tu cat si el daca cresti cu o convingere bolnava ca sexul dauneaza.

| karellen a răspuns:

Well, multa bafta in cautarea - si gasirea - alesului

| psihox a răspuns:

Ai avea curajul sa-i spui prietenului tau povestea?

| ralucagld a răspuns:

Daca nu faci dragoste cu cineva implicit nu te poti imbolnavi de absolut nimic de la cineva.chisturile sunt foarte frecvente dar se pot trata si vindeca.nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te imbolnavesti daca nu faci sex pana in noaptea nuntii! Cine ti-a spus prostia asta? Nu patesti absolut nimic daca nu faci sex/dragoste pana atuncihappy
Asa ca stai linisttia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cunosc si nici nu am auzit de careva sa se imbolnaveasca din cauza virginitatii. Pana nu se da ordonanta de la guvern cum ca la X sau la Y ani toti trebuie sa isi piarda virginitatea (asa cum se intampla in cazul vaccinarii la scolari), eu personal consider ca toti au dreptul sa faca tot ce vor cu trupul lor.
Daca eu as fi fost prietenul tau, chiar daca te-as fi apreciat la fel de mult in cazul in care nu ai fi fost virgina, tot ar fi existat undeva acolo un colt mic si intunecat care sa nu se impace cu ideea cum ca nu imi apartii in totalitate. In fond si la urma urmei orice dragoste isi are doza ei de egoism.
Te admir si iti doresc multa fericire alaturi de persoana pe care tu o consideri ca fiind potrivita pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fac sa dau si eu peste persoane cuminti ca tine? Mai peste tot ma loveste experienta peste nas...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mergi la medic daca nu ti-e bine! Noi putem doar sa te sfatuim, dar nu tinem locul unui dr.
Ai grija mai multa de tine!

| ninicuta explică:

Pai da dar acum am niste dureri de burta ca prima zi cand am ciclul ma doare strasnic burta ca imi vine sa mor de durere nu stiu ce sa fac ca la mine organismul nu primeste pastile ca cum le beau vomit totul inapoi dar parca am pietre in burta si ma apasa tot timpul si in partea dreapta si in stanga la burta. Ce sa fac?

| ninicuta explică:

Pai acum la moment nu am prieten