| Nicoleta1621 a întrebat:

Dati-mi mie va rog niste declaratii de dragoste frumoase:X fundita...

Răspuns Câştigător
| love1angel a răspuns:

Intra pe siteul http://dindragoste.unica.ro/declaratii-de-dragoste-iunie-iulie-2004.php - sunt foarte multe, sper ca te-am ajutat! =)

4 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Buna!
Un duh mi-a promis 3 dorinte.Eu i-am spus ca nu vreau 3, nici macar 2, ci una singura:Mi-as dori sa te am pe tine!
Soarele nu ar fi portocaliu,marea nu ar fi albastra,eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu!
Intr-o noapte o stea m-a intrebat:"De ce nu o lasi daca te face sa plangi?"I-am raspuns:"Stea,tu ti-ai parasi cerul?"
Daca as fii o lacrima in ochii tai,m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele, iar daca tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd!
Iubesc 3 lucruri:Soarele, Luna si pe tine.Soarele-ziua,Luna-noaptea iar pe tine te iubesc pentru totdeauna!
Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa.Asa ca atunci cand esti singura,adu-ti aminte ca cineva,undeva,se gandeste la tine!
Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa,dar nu era ploaie,cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!
Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca.Dar mi-a zambit spunandu-mi ca un inger nu poate veghea alt inger!
Cand te-am vazut prima oara,mi-ai incalzit inima.A doua oara mi-ai produs scantei,iar acum imi fac inima sa arda!
I-am cerut lui D-zeu o floare si mi-a dat o gradina.I-am cerut un copac,mi-a dat o padure.I-am cerut un rau,mi-a dat un ocean.I-am cerut un inger si mi-i te-a dat pe tine!
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
Cand vine noaptea, uita-te pe cer. Daca vezi o stea cazatoare pune-ti o dorinta.Ai incredere,se va indeplini pentru ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine!
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc.Te rog iubeste-ma si tu!
Inima-mi plange cu suspine, fiindca tu nu esti langa mine.Stiu, departarea este grea, dar te rog nu ma uita!
Tot ce vreau este ca la "judecata de apoi" sa pot spune : "da. Dar am avut iubirea!". Asadar mai lasa-ti-ma sa traiesc!
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Draga iubita,
Subsemnatul Indragostit, domiciliat in orasul Iubirea Mare, strada Fericirii, student in anul 1 la facultatea Stiinte ale Inimii, te rog a-mi aproba cererea de a fi Iubit, mentionez ca aceasta imi este de neaparata nevoie si imi va folosi pe tot parcursul vietii, iar abilitatile mele ma recomanda pentru acest titlu.
iti multumesc anticipat si...te iubesc
Cand te-am vazut prima oara mi-a fost frica sa nu te plac. Cand te-am placut, mi-a fost frica sa nu te iubesc. Cand te-am iubit, mi-a fost frica sa nu te pierd... iar acum mi-e frica sa traiesc fara tine. Te iubesc.
Astea ar fi cateva...dar cred ca cel mai bine este sa vina din suflet.big grin

| Nicoleta1621 explică (pentru Đϋffγ):

Nu ai si altele in genu.esti ultima mea speranta tu imi dai puterea sa zambesc.cu tine trec peste orice,,,, multumesc:*:*

| TraficantăDeDulciuri a răspuns (pentru Nicoleta1621):

Hmmm...dedicatiiu de dragoste primesc de obicei.dar sunt mai speciale...prietenul imi trimite cate o melodie a lui ghita munteanu, melodii super http://www.youtube.com/watch?v=vaoEpp736TE&feature=related. Mai cauta si altele. poate te inspira niste versuri;)

| BraticeviciBogdan a răspuns:

Noroc cu internetul... din partea mea cele mai frumoase declaratii sunt cele spontane si facute la momentul oportun si nu cele copiate de pe net sau de la prieteni.