| Rianana a întrebat:

Dati-mi niste ideii ce as putea scrie la status la mess?thinking ceva dragut da sa si rimezebig grinbig grintongue(scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

"Mama spunea ca viata este ca o cutie de bomboane,
nu stii niodata ce gasesti inauntru".
La urma urmei,... si maine este o zi".
Omul cult râde din ochi, omul rau din dinti, prostul din gât iar inteleptul nu râde niciodata.
Ofera din lumina ta celor din jur. Vei straluci mai tare

A fi sau a nu fi, aceasta-i intrebarea.
Viata nu înseamna doar sa marim viteza.
Este mai greu să învingem pasiunile invizibile decat să cucerim lumea cu arme vizibile.
Este legea iubirii cea care conduce omenirea.
În focul iubirii si fierul cel mai tare se înmoaie
Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima pe care nu le poti pronunta ( James Earl Jones)
Dragostea este una dintre cele mai puternice pasiuni pentru ca ataca in aceeasi timp capul, inima si simturile (Lao Tzu)
Sunt multe lucruri in viata care iti atrag privirea, dar putine lucruri care iti atrag inima…urmareste pe cele din urma. ( Michael Nolan)
Inima umana simte lucruri pe care ochii nu le pot vedea si stie lucruri pe care mintea nu le poate intelege. ( Robert Valett )
Cine vrea sa ascunda cheia spre inima lui isi asuma riscul sa uite unde a ascuns-o
Nu-ti crede prietenii atunci cand iti spun ca vor sa auda sa fi sincer cu ei. Tot ce vor este sa mentina o parere buna despre ei.(Albert Camus)
Adevarurile oficiale sunt de multe ori iluzii puternice. (John Pilger)
Speranta e un lucru rau. Inseamna ca nu esti ceea ce vrei sa fii.Inseamna ca o parte din tine e moarte. daca nu tot corpul. Inseamna sa hranesti iluzii. ( Henry Miller)
"Eu resping realitatea voastra si o inlocuiesc cu a mea." Adam Savage
"Societatea nu exista decat ca un concept mental; in lumea reala exista numai persoanele fizice." Oscar Wilde
"Exista unii oameni care traiesc într-o lume de vis, si exista oameni care se confrunta cu realitatea; apoi sunt cei care transforma una în alta." Douglas H. Everett
"Realitatea este doar o iluzie, una foarte persistenta." Albert Einstein
Frumusetea lucrurilor exista în mintea celui care le admira. (David Hume)
Imaginaţia este începutul creaţiei. (George Bernard Shaw)
Imaginatia este mai importanta decat erudiţia.
Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima"
"Cel care te iubeste te va face sa plangi." (proverb argentinian)
"Lacrimile sunt limba tacuta a durerii" Voltaire
"Furia, lacrimile si tristetea sunt doar pentru cei care s-au resemnat

Clipa e pretioasa ca viata unui om (se afirma afirma ca o singura clipa numai, poate hotari si viata si soarta omului.)
"Cel ce iubeste cu adevarat se arată prin durerea inimii sale; nici o altă boală nu e ca boala inimii."
In prietenie, la fel ca in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute, decat cele pe care nu le cunosti
"Numai iubirea limpezita de lacrimi poate ramane curata si vesnica."
Prima iubire este invaluita de mister, este generoasa si plina de candoare. De aceea, prima iubire nu se uita niciodata
Ochi am pentru toti`.♥♥Inima am doar pentru unu` ♥♥

Oriunde ai fi traieste clipa nu sta... Ca e pacat sa pleci si sa nu lasi ceva in urma ta!

Am tot ce`mi doresc. Am imaginatzie! ♥♥
" Domina ca sa nu fii dominat! "
" Un cerc de prieteni nu se face cu compasul… "
" Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "
" Atata timp cat nu-iti pasa unde esti,, ♥ nu te poti rataci…♥
♥♥" Daca vezi pe cineva fara zambet……da-i unul de al tau… ":d:d:d♥♥
" Azi este prima zi din restul vietii mele… "
Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti, incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci sa lasi in urma ta o lume un pic mai buna

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul! ♥♥♥:d love struck
" Nu exista minciuni... doar adevar fara dovezi… "
" Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "
" Pentru fiecare 60 de sec. In care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "
" Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le! "
" Suntem inclinati sa credem nu ceea ce este adevarat, ci ceea ce ne place… "

" Sfaturi putem da, dar minte nu! "
" Nu te compromite… nu te ai decat pe tine! "
" Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile, suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte! "
" Infrangerea nu este decat a celor care o accepta! "
" Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca stii care jumatate! "
" Daca te uiti sus vezi cerul, daca te uiti jos vezi pamantul, daca te uiti in spate nu vezi nimic, dar daca te uiti in zare vei vedea o armata de succese… "
Daca ai nevoie de mine si ne despart 100 de cuvinte, spune tu primul cuvant si le voi spune eu pe celelalte 99 pentru tine.

Intamplator,. oricine poate iubi.

Traiesc o poveste si visul e culoare!
Aparentele inseala, un zambet nu se compara, tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA
.•oAm pus SufLe† in cateva momente `! De azi stop Sentimente! O sa rad, O sa Traiesc. Dar fara s Iubesc`! Dar mereu, nu uita. Vei ramane Special iN viata mea

Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietii mele...Care contzine clipe dulci, da` si amare.

| Rianana explică (pentru madyddd):

Wow ...mersi mult:

| madyddd a răspuns (pentru Rianana):

Cu placere kiss.-*

7 răspunsuri:
| iloveunicorns a răspuns:

Gumă dură, sunt nebună.
Fundă =D?

| Rianana explică:

Nici macar nu rimeaza x(

| Diiiia a răspuns:

• Traiestets`i copilaria cat mai ai timp, cand ai sa fii mare ai Sa regrteti ca`i spus "LASA mAI TARZIU" straight face

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti... happy

Acceptama` fara nici un regret love struck promit c-o sa fiu singurl tau defeCt! :*

stai ca iti mai dauu big grin

| Rianana explică (pentru Diiiia):

Ok mai da-mi >>is foarte dragute :X:X:X:X:Xlove struckdami id tau pe privat kiss

| Nicusor32 a răspuns:

Bautura si gagici pentru toti cei de aici