| LonelyGirl15 a întrebat:

Datorita unor sfaturi deale voastre m-am apropiat de baiatul care imi place! chiar f mult. ne intelegeam bine si vorbeam o gramada. dar pe urma s-a intamplat ceva groaznic! i-am spus celei mai bune prietene ale mele cas vrea sa stau cu el(am uitat sa spun ca si el si prietena mea sunt in clasa cu mine).
ea a pus-o pe o prietena sa-mi faca lipeala cu el. ea vroia sai trimitaun biletel si eu vriam sa il iau, dar o colega a aflat, a falsificat biletul si i la trimis. el a spus nu. nu-i de mirare. a doua z toate fetele lau pisat la cap sa stea cu mine.mentionez can zilele acelea n-am mers la scoala de rusine. m-am prefacut ca ma simt rau. o colega apropiata l-a intrebat dc nu vrea sa stea cu mine, iar el a spus ca nu ma place asa de mult si ca sar afla in toata cls. pe urma am aflat ca de fapt el nu vroia sa stea cu mine pentru ca nu vroia sa afle cls ca ma place.
de atunci de abia daca mai vorbeste cu mine. abiea in ultima saptamana sa mai apropiat un pic de mine.
va rog ajutati-ma! vreau sa ma apropii de el iar ca inainte
scuzatimi greselele de ortagrafie
si multumesc pentru raspunsurile din intrebarea trecuta. m-au ajutat

Răspuns Câştigător
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Eu cred ca te palce, dar din cauza ce s-a intamplat cu biletele si chestii e astea probabil de asta a reactionat asa.
mai sunteti copii de 5 anis a va trimiteti biletele?
mai lasa sa treaca putin timp mai apropiete de el si apoi spune-i frumos ca ai vrea sa fii cu el si nu va afla nimeni din clasa si daca va merge vine acus vacanta si scapati si de colegi.
succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biletele?
Il doare gura p'e baiat?
De asta nu e bine sa-ti faca alcnv "lipeala" pentru ca atunci cand vorbesti intre 4 ochi e alta treaba dar el trebuia sati vorbeasca clar

| GeorgeTiberiu a răspuns:

In primul rand trebuia sa-l faci tu pe el sa te intrebe acest lucru. Adica sa iesi cu el mai mereu pe afara si daca intr-adevar ii placea de tine si se apropria de tine, venea el dupa tine si te intreba. si nu mai face acea prostie sa pui pe cineva. in ziua de azi cel mai bine este sa-l intrebi tu personal. dar fiind fata incearca sa scoti asta de la baiat.

| Oanna96 a răspuns:

Spune-i ca vrei sa vorbesti cu el
fi sincera, spune-i ceea ce vrei
spune-i ca macar pe mess sau la tel sa vorbiti, la fel ca inainte daca sa stea cu tine nu vrea,sad
spune-i ca nu vrei sa stricati o prietenie din cauza acelei intamplari
daca te place cu adv o sa inteleaga si o fie ca inaintehappy
sper ca te-am ajutat:*

| SIMINA_8816 a răspuns:

Pai ai putea sa il intrebi de ce nu vorbeste cu tine.
Daca iti e rusine sa ii spui in fata trimite-i iar un biletel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine drecu crezi ca sta sa iti citeasca tie romanu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci e chestie mintala aici. El vrea o relatie secreta, sa nu stie toata populatia de voi. Apropiete de el, nimic de zis! Dar discret si nu la scoala, la scoala fiti prieteni si incercati sa nu dati nimic de banuit. Oricum vine vara o sa ai timp de elwinking.