| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

Imi place de un baiat de la inceputul scolii. Este timid in preajma mea si prietenul lui si prietena mea au incercat sa ne faca lipeala. Prietenul acela i-a zis tipului ca mie imi place de el, dar tipul nu a crezut(asta a fost mai demult). Tipul i-a spus prietenului lui ca nu ma place. Mereu cand trec pe langa el ma priveste. Acu doua zile i-am daruit o bratara si un biletel in care i-am pus doua intrebari: de ce este asta timid in preajma mea si ce crede despre mine. Am vorbit la scurt timp dupa ce a primit biletu si imi zambea si sustinea ca nu este timid. A aparut o fata care era prietena cu mine si el a incercat sa o goneasca sa ne lase sa vorbim, dar ea nu vroia sa plece asa ca a plecat elstraight face. Ieri i-am spus ca il plac, iar cand a aflat a inceput sa zambeasca, iar el mi-a zis ca sunt draguta si atat. Prietenul lui imi garanteaza ca el nu ma placestraight face. Cand a terminat orele eu eram pe hol intr-un colt si mi-am pus capul pe umarul prietenei mele, iar el a trecut, s-a uitat la mine( se vedea de la o posta ca ma privea si mai era si trist) si a lasat capul in jos. O prietena care e in clasa cu el mi-a spus ca imi face ea lipeala cu el, dar a refuzat si i-am zis ca tipul nu ma place. Eu nu mai am ce sa ii spun tipului. Astazi nu am putut zambi deloc. L-am vazut de vreo doua ori. Prima oara era langa lasa si cand l-am vazut am lasat capul in jos si inaintam, el cand m-a vazut a intrat repede in clasa. Al doilea caz a fost cand eram pe nhol, iar el iesea de la ore. Era in spatele meu si m-am intors s-o iau inapoi, iar el s-a dus mai in spate si a intrat in clasa. De ce este asa de timid cu mine, avand in vedere faptul ca mi-a spus ca nu ma place?

Răspuns Câştigător
| VIPER a răspuns:

Off sper sa primesc fundita mica mica mica.
cazul 1. poate ca acel baiat nu vrea sa vada colegii sau altcineva ca va placetihappy.(vrea o relatie,, mascata``)asa am patit odata.in acest caz poti sa ii faci jocul(relatie mascata). ii spui pe mess sau pe telf ca il placi si ca nu vrei sa afle ceilalti de asta.
cazul2. poate ca e prea timid si chiar nu vrea o relatie cu tine. poate prefera relatiile la distanta.in acest caz ar trebui sa renunti.sad
cazul3. ii place de altcinevalaughingcryingbig grin
cazul4.nu vrea sa aiba relatii la varsta asta. daca este,, tocilar`` v-a prefera sa isi faca prietena pe la 20-25 ani.credema asa este. mi-au spus 3 profesori asta
cazul5(i ultimul). intreaba-l daca vreti sa fiti impreuna sau nu.asta o sa il faca sa lesine.desi trebuie sa il intrebi fata in fata.
si in locul tau as lua la bataie fata aia de nu vroia sa plece.

gata. ceva de ajutor?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu stiu.nu te place, dar oricum ceva ceva tot simte pentru tine e clar ca daca nu ii era mult mai usor sa se exprime mai clar.

| Rebecca19956 a răspuns:

Pai eu cred ca el te place si spune ca nu te place. pentru ca na ii este rusine. si la un moment dat poti sai spu sau sai spui unei colegge dea ta sa il intrebe dk vrea sa fie cu tine este simplu sper ca te'am ajutat.big grin

| knowy a răspuns:

Intreba-l face to face daca vrea sa fie cu tine. nu pune pe altii. [ daca ii spui tu va fi mai surprins. si poate va accepta]winking bafta