| Paulinaxoy a întrebat:

imi place de un tip de 2 ani...in timpul asta m-a placut si el de mai multe ori, dar atunci eu nu-l placeam. Am avut foarte multe conflicte si ne-am batut joc unul de altul de multe ori. Dupa toate conflictele astea nu-l mai placeam dar am inceput sa ne intelegem iar foarte bine si sentimentele au reaparut. El a aflat si au inceput iar conflictele. Din cate am inteles lui ii place o colega nou venita la mine in clasa, care imi este prietena buna, ea nu-l place. Dar tipul i-a spus fetei ca nu ma suporta si sa nu mai stea cu mine. Ce as putea sa fac ca sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Depinde ce iti doresti...
Daca iti doresti o relatie de tipul soricelul si pisica, sa fii mereu in competitie...
Sau iti doresti o relatie mai serioasa...

| Paulinaxoy explică (pentru cristimihailov):

Vreau doar sa ma placa, sa ne intelegem bine.

| cristimihailov a răspuns (pentru Paulinaxoy):

Uneori, unele lucruri, pur si simplu nu se intampla. Pentru ca depinde de doua persoane. E ca si cand spui ca vrei ca ai tai sa iti dea mereu dreptate. Este o alegere, nu este o cerinta.

Se spune ca e bine sa nu il "fortezi" sa te placa. Pentru ca mai tarziu va pleca rapid de langa tine. Lasa-l sa vina el. Daca vine, bine. Daca nu, mergi pe drumul tau.