| KathrineIISilvia a întrebat:

Nu stiu ce sa fac...Ma simt asa de trista de la un timp.Ma simt mereu in plus,ma simt asa de inutila uneori...

Totul a inceput cand prietena mea a inceput sa vorbeasca cu un baiat (de care imi placea,dar nu ii spusesem ei inca pentru ca na nu aveam curaj), si dupa un timp el i-a spus ca o place.Eu am sprijinit-o si am reusit sa ii fac sa stea impreuna (pentru ca voiam sa o fac fericita pe prietena mea).Dar totusi nu ma simt bine stiind ca au stat impreuna. Zilele astea am fost asa de fericita cand am aflat ca s-au despartit, dar totusi nu as vrea sa ma simt asa e prietena mea...Mi-a placut la un momentdat de un baiat dar a inceput sa vorbeasca din nou cu ea si cu mine nu a mai vorbit aproape deloc si iar m-am simtit oribil. Pur si simplu as vrea sa simt ca cineva chiar ma poate iubi si pe mine...ca nu sunt o persoana urata ...ca eu chiar pot primi si lucruri bune in aceasta viata nu numau dezamagiri.Plus ca prietena mea isi cam bate uneori joc de mine.E o prietena extraordinara care ma intelege si chiar m-ar intelege si in momentele astea dar imi e frica sa ii spun.Dar ea face glume care merg cam departe, adica la impingerea mea de pe scaun sau luarea scaunului meu de sub mine ca sa ma faca de ras si ea razand in hohotehohote.Sau aruncarea cu praf in mine si toate chestiile, plus ca uneori imi arunca si mancareamancareas chiar daca pare prostesc mie nu imi place. Sunt foarte sensibila si intr-o zi am rabauhnit si m-am dus in baie si incepusem sa plang pentru ca o gramada de lucruri mi se intamplasera in acea zi si ea ma vazuse si incepuse sa rada.Chiar daca ea a trecut prin depresie si stie ce inseamna sa te simti cum ma simt eu.Sunt asa confuza...Nu stiu ce sa fac.Ma simt ca o povara si vreau sa fiu puternicadar pur si simplu nu pot...Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Eu zic sa nu mai fii amica ei.Nu merita atentie daca e asa. Las-o sa vada ce a pierdut in urma atitudinii ei.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Scapa de ea. Orice persoana care iti aduce necazuri nu te ajuta cu nimic deci poti sa te lipsesti.O prietena adevarata nu va rade de tine cand ai probleme, va rade cu tine si doar atunci!

| corodidenisa a răspuns:

Scapa de ea. Inconjoara-te cu persoane care stiu sa te aprecieze si iti sunt loiale

| baiatucufiatu a răspuns:

Wtf. Cum o poti numi prietena ta?!? Scapă repede de ea!