| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Buna! Am nevoie de ajutor!straight faceMa doare f tare in partea dreapta, sub burta, si nu stiu de ce.Aceea durerre nu se aseama cu durerile menstruale.straight faceMenstruatia trebuia sa`mi vina p 17-18 si nu mi-a venit, si deja suntem in 23.Mentionez ca niciodata nu am avut menstruatia regula. Oare de ce nu mi-a venit? Si dc ma doare burta?crying

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

Hmm
si pe mine m-a durut in partea dreapta cum zici u sub burta am crezut ca am apendicita
si de fapt aveam un chist ovarin pe partea dreapta! ar trebui sa-ti faci o radiografie ca daca e prea mare se opereaza! si faptul ca iti intarzie mereu e o cauza la ce ti-am zis. cel putin eu asa citisem pe net
si ma intr si cand am fost la doctor daca imi intarzie

sper sa te faci binesad

fundabig grin

:*

4 răspunsuri:
| RoxannaST a răspuns:

E posibil sa te doara din cauza apendicitei, ai fost operata de apendicita? daca nu, e posibil sa trebuiasca sa te opereze. te sfatuiesc sa te duci la doctor :*
si menstruatia nu ti-a venit pentru ca nu o ai regulata, stai lin ca o sa-ti vina.

| ioandreii a răspuns:

Te-ai excitat tare cu prietenu? ati facut-o cu prezervativ? etc ai o dereglare hormonala si posibil un chist pe ovarul din partea in care te doare.
putine fete stiu ca prezervativul si anticonceptionalele te pazesc dar organismul femeii are nevoie de o viata sexuala sanatoasa si samanta barbatului altfel se inbolnaveste cu nervi, apar chisturi, cancer de col uterin si altele. daca doresti putem discuta astept mesaj. si chiar de nu vrei sa discutam du-te la ginecolog si ca sa-ti treaca durerea pana la consultatii ia ketonal forte dupa masa ca e puternic. ciclu iti va veni intarzie.

| DemonicBlood a răspuns:

Cel mai bine te duci la un doctor. Scurt si la obiect.

| mikidutsa a răspuns:

E posibil sa fie vreo apendicita. Si din cauza ei sa ai si menstruatia asa. Du-te fuguta la un control pana nu se agraveaza si.:-s