| Anonim47457843 a întrebat:

Bună, de cateva zile am dureri de burta in partea de sus, peste cateva zile trebuie sa imi vina menstruatia, insa mentionez ca nu am mai avut dureri menstruale pana acum, credeti ca durerile sunt din cauza ciclului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Durerea de burtă în partea de sus, e o zonă mare. Depinde de locul unde se află durerea. Ciclul nu doare, niciodată!
Dar, organele genitale, pot cauza dureri din diverse cauze. O răceală, o infecție, o inflamare.
Poate durea apendicele, poate durea sistemul urinar, cu vezică, uretră.
Deci, mergeți la un doctor care face radiografie abdominală, care v-ar putea un răspuns precis!
Sănătate!