| nikolettta a întrebat:

Stiu ca pun o intrebare (sau mai multe laughing ) stupida dar asta e:
1.Care este diferenta dintre a iubi si a-ti placea?
2.Cum iti dai seama ca iubesti un baiat sau doar il placi?
funda

Răspuns Câştigător
| AlyAlinutza a răspuns:

A iubi inseamna ca daca baiatul sa spunem, sta langa tine. tu sa tremuri sau sa simti o anumita "presiune" pe suflet cand il vezi cu alta fata, iar a placea inseamna ca acel baiat il simpatizezi sau simti ca ar fi bine sa fie amicul tau.Eu am placut si am iubit pe cineva si inca mai simt asta uite...iti imaginezi acel baiat in minte si lasa-ti inima sa raspunda, scuze daca nu am putut sa te ajut...

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Simplu, cand iubesti pe cineva fierbi daca nu esti langa el/ea. Cand iti place doar de cineva nu simti nevoia sa fi langa el/ea.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E foarte simplu.
Când placi un băiat,te bucuri că este lângă tine.
Dar când iubeşti un băiat,îl vrei trup şi suflet lângă tine.
Amicul e cel pe care îl placi şi băiatul pe care îl iubeşti este cel pe care îl doreşti lângă tine în fiecare clipă, căruia vrei să-i dăruieşti ce ai mai bun, cel căruia simţi nevoia de a-i spune Te iubesc din întreg sufletul fără reţineri.

| Азбука a răspuns:

Care este diferenta dintre un om inteligent si unul ca tine? happy
Cum ti-ai dat seama ca postezi stupizenii?

| SpecialGirl a răspuns:

Iubirea este atunci cand ai acei ''fluturasi'' in stomachappy cand te afli langa persoana iubita.
A`ti placea este un fel de simpatie.pentru o persoana.Cel putin asta este parerea meabig grin

| UNomBATRAN a răspuns:

Ai muri pentru el?! daca raspunsul tau e DA inseamna ca il iubesti rau! si e cam tragic! romeo and JULITA!
iar de placut? si pisica care o ai (sau poate ca nu o ai) o placi. numai ca daca te prinde intr-o criza mare de nervii s`ar putea sa o cauti prin soba dupa 5 minute! -si sa o gasesti pe acolo cu orgasme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iubesti o persoana inseamna ca esti cu ea intr'o relatie, si o iubesti, o alinti, o rasfeti.
Cand o placi, o placi! Iti este simpatica dar nu esti cu ea.
Asta e o diferenta mare pe care unii nu pot sa o bage la cap, nu poti zice sus si tare " Il iubesc pe Mihai! ", cand acest Mihai nici nu stie cati ani ai sau cum te cheama.

Cum iti dai seama ca iubesti un baiat? La fel cum iti dai seama ca iubesti o persoana de orice sex, religie, nationalitate. Pui binele lui inaintea binelui tau.
Cand doar il placi esti mai egoista, faci orice sa fie al tau chiar daca lui ar putea sa nu ii fie bine cu tine.