| Calomfirescu_Vlad_1970 a întrebat:

Dau funda! Imi place de o colega de clasa (eu sunt a8a), numai ca nu prea stiu ce sa ii zic. Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este vorba de o colega de clasa, fiind mai mult impreuna va trebui sa te comporti de asa maniera incat sa-i dai de inteles ca nu iti este indiferenta persoana ei, sa intri in vorba ori de cate ori se iveste ocazia si in orice tip de discutie. Incearca sa fii cat se poate de amabil cu ea, cauta-i compania dar nu in mod ostentatiiv, si daca nu esti prea timid poti chiar sa-i spui la un moment dat ca doresti o relatie bazata pe ceva mai mult decat o simpla prietenie. Dupa ce vei incepe sa discuti cu ea vei vedea ca subiectele de discutie se vor derula si schimba fara sa-ti dai seama, fara sa te straduiesti. Succes.

| neutrino a răspuns:

Zii macar ca este frumoasa si ca iti place de ea!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Zi-i sa nu mai vina cu sora-sa, daca nu vorbeste, ca ti-e rusine sa o retii, in situatia asta.
Apoi, zi-i ca tac-tu n-are treaba cu masina, iesi cand vrei cu ea.
Eu asa i-am zis, tot intr-a 8-a. Si acum se marita cu altul.

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Same here,doar ca eu sunt fata. Nu stiu, incearca sa te uiti la ea, apropie-te de ea si incearca sa vorbiti. Daca te respinge nu te da batut din prima. Incearca sa te "joci" cu ea, fa-o sa rada, etc. Fetele adora asta. Bafta:*

| UrMomIsNice a răspuns:

1)Ai mare grija sa nu intri în friend-zone. Fii direct și spune-i ca o vrei ca iubita, dar nu fii prea direct, începi cu un contact vizual, fa-i un semn și dacă te caută (ex:când mergi la baie ) JUST DO IT. Nu gândi la ce urmează
2)Dacă te refuza, da-o ■■■■ nu te milogi
3)nu o agata cu replici, abordeaz-o discret. Leaga-te de mediu, de colegi de tema pe care nu o ai și vrei sa stai lângă ea ca sa o copiezi. Găsești tu

4)Da-mi funda laughing