| anonim_4396 a întrebat:

(Dau funda) se poate sa iti dai seama daca o fata este sau nu virgina doar "cu ochiul liber" ca sa spun asa? Daca da, care e diferenta? pup

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca virginitatea reprezinta un concept psihico-mental, adica NU reprezinta ceva material, palpabil sau vizibil, binenteles ca nu poate fi vizualizat "cu ochiul liber. Probabil ca tu te referi de fapt la starea de DEFLORARE a "pasaricii" care se produce prin lezarea sau ruperea himenului, deci ceva vizibil/palpabil insa cele 2 lucruri nu sunt similare ba din contra reprezinta 2 lucruri complet diferite. VIRGINITATE se pierde doar in urma procesului de penetrare a vaginului de catre un penis real, insa in urma acelui proces nu ramane nicio urma vizibila sau verificabila. DEFLORAREA, adica ruperea himenului se poate produce prin mai multe moduri sau procedee care de multe ori nu au absolut nici-o legatura cu actul sexual. In concluzie poti sa ai/fii cu himenul intact dar sa nu mai fii virgina, dar la fel de bine poti sa ai himenul lezat si/sau rupt, deteriorat dar cu toate acestea sa fii virgina. Probabil ca exact in asta consta diferenta. big grin Sanatate!

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din afara, nu ai cum. Si la ce te-ar ajuta?!
Cam 2-3 la mie se nasc fara himen. si atunci?!
Indiferent cand debuteaza, fetele pot invata ce si cum mai repede sau mai incet, depinde de cum sunt doatate de la natura si de ceea ce simt pentru baiat si mai ales de ceea ce stie/poate el sa le faca sa simta, ca placere fizica/erotica specifica!

| AvalohAlyn a răspuns:

Normal ca nu se poate, doar daca iti spune ea.Altfel nu vad.

| Emilian65 a răspuns:

Cu ochiul liber nu iti poti da seama daca o fata este sau nu virgina.

| Utilizator255 a răspuns:

Ai putea sa vezi ce reactie are cand aude cuvinte precum "penis " etc. Daca rade, daca face o fața mai ciudata.

| Criist_Cristi_1996 a răspuns:

Se poate vedea dupa contactul sexual daca a patat cearceaful cu sange

| anonim_4396 explică (pentru Criist_Cristi_1996):

Nu toate sangereaza.