| Stephaniee a întrebat:

DAU FUNDA URGENT. Am 15 ani iar acum 2 zile am fost la prietenul meu si nu am facut sex dar el s-a udat pe penis cu un lichid (este virgin) dar nu avea mult si mi-a atins foarte putin vaginul (mentionez ca nu a intrat deloc) eram in perioada fertila si sunt virgina. Sunt sanse sa fiu insarcinata? Sunt foarte speriatasad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de sarcina chiar si in cazul in care partenerul tau doar si-a "frecat/atins" penisul de himenul tau nu poate fi exclusa in totalitate, insa aceasta este extrem de mica sau aproape imposibila in cazul descris de tine. Un raspuns absolut ferm/sigur nu se poate formula, deoarece nici tu nu esti absolut sigura/convinsa ca acel lichid de pe glandul penisului era lichid preeleculator provenit/aparut din cauza excitarii, sau era de fapt sperma. Teoretic se considera ca intotdeauna poate exista o sansa/posibilitate de sarcina insa practic in acest caz lipsind penetrarea se poate considera ca formarea si existenta unei sarcini este aproape imposibila.Pe viitor cand veti mai face petting sa o faceti in mod responsabil, fiind asigurati ca nu ajunge sperma in zona ta vulvara. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Acel lichid cu care s-a udat prietenul tau a fost lichidul prespermatic. Daca te-a atins la vagin cu acel lichid si erai in perioada fertila, aste posibil sa fi ramas gravida.

| Lawliet14 a răspuns:

15 ani? Esti prea mica.

| Oxana_8916 a răspuns:

Dormi linistita...

| Andrey266 a răspuns:

Nuu,n-are cum din moment ce nu ''a intrat'', apropo cati ani are prietenul tau?