| anonim_4396 a întrebat:

acum 2 zile aproape am facut dragoste cu prietenul meu, sunt virgina, mi-a atins putin vaginul dar nu a intrat, pot fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

In primul rand nu se numeste dragoste daca doar te-a atins. Nu ai cum sa ramai insarcinata din moment ce esti virgina si nu a avut loc un contact sexual de pe urma caruia baiatul sa ejaculeze. Asa cum si noi eliminamun lichid atunci cand suntem excitate, si baietii elimina un lichid asemanator care are rolul sa lubrifieze! In niciun caz nu contine spermatozoizi. Unii parca sunteti virgini. nu stiu de ce speriati fata aiurea happy
Deci, stai linistita.

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Amelya02):

Multumesc pentru raspuns, m-am mai linistit.

23 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca n-a ejaculat pe vaginul tau, nu e nici o sansa sa ramai insarcinata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina

| MaRyWssssss a răspuns (pentru suntserios):

Cine te-a mintit?

| suntserios a răspuns (pentru MaRyWssssss):

Anatomia si faptul ca m am informat inainte sa imi incep viata sexuala, daca ceva nu iti convine la raspunsul meu vino cu argumente

| MaRyWssssss a răspuns (pentru suntserios):

Eu sstiu din propia experienta nu din informati

| suntserios a răspuns (pentru MaRyWssssss):

Experienta ta e irelevanta, e ca o picatura de apa intr un ocean. Daca organismul tau se comporta intr un fel, sau pana acum sa comportata intr un fel, daca organismul partenerei sa comportant intr un fel, esti un mare ignorant sa crezi ca toate organismele din lumea asta respecta aceleasi reguli ca al tau.

faptul ca ai facut sex neprotejat si nu a aparut nicio sarcina e noroc si cam atat, nu o teorema dintr-o stiinta exacta pe care sa o demostrezi tu

| neutrino a răspuns:

Ati facut dragoste, el pazind intrarea? In aceste conditii, poti fi linistita, dar sigur nu a trisat?

| PedoBarbie a răspuns:

Nu.

| Alcyon a răspuns:

Sa stii ca baietii elimina un lichid preejeculator cand sunt excitati si poti ramane gravida si astfel. Nu-l mai lasa pe prietenul tau sa "te atinga" fara prezervativ. Orice contact neprotejat, te expune riscului unei sarcini. Nu e nevoie sa intre complet, ca sa patesti asa ceva.

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Alcyon):

Dar nu ai intrat deloc

| Alcyon a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

Nu te lua dupa Amelya. Acel lichid preejeculator POATE contine spermatozoizi. In cazul in care, baiatul a ejaculat cu putin timp inainte de contact, lichidul acela sigur contine spermatozoizi, ramasi pe canal. In afara de asta, unii barbati elimina mici cantitati de sperma inainte de ejacularea propriu zisa. Daca nu ma crezi, cauta pe google si-o sa vezi ca asa e. Nu te lua dupa opiniile neavizate ale unor fete ce intretin relatii neprotejate si se lauda ca n-au patit nimic. S-ar putea ca ele sau partenerii lor sa aiba probleme de fertilitate; ori s-ar putea sa fi avut noroc pana acum. Intr-adevar, riscul de a ramane insarcinata fara penetrare, e minim. Totusi, ar fi bine sa va protejati cand mai practicati astfel de joculete. Nu-ti spun asta sa te sperii, ca n-am niciun interes. O spun spre binele tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Denis505 a răspuns:

Daca nu si-a dat drumu in tine nu ai nimic...

| pufliiiisi123456 a răspuns:

Nu te ma juca cu chestiile astea daca nu vrei un copil. Daca nu a ejaculat in vagin nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji, dar poti face un test de sarcina.Ai grija pe viitor!