| anonim_4396 a întrebat:

Dau Fundaa! Am si eu o problema sunt indragostita de un baiat de la mine din cartier dar` faza e ca nu prea vorbim, decat "Buna! Ce faci?"sunt indragostita de el de aproape 1 an si n`am reusit sa fac nimic in legatura cu el. Intr`o zi mi-a zis pe mess daca pot sa vin pana la el la scara sa isi trimita niste poze dupa telefonul` lui pe telul meu si sa i`le bag in calculator. M`am dus, in fine le-a tr mi-a multumit si dupa aia m`am dus acasa si pe mess gasesc ferastra lui deschisa si imi scrise: " esti frumoasa dar pacat ca esti prea mica" am uitat sa mentionez am 14 ani si el 17 eram in culmea fercirii cand mi-a zis asta. dar faza cu "esti prea mica" si ma apropiasem de el, adica vorbeam mai mult pe mess.adica nu chiar ceva asa de important. dar totusi decat nimic. Si dupa aia a venit vacanta de vara, eu am fost plecata, dar cand ma intorceam eu pleca el, si nu ne-am vazut toata vara, ne-am distantat adica acum nu mai am tupeu sa vorbesc cu el pe mess imi e sa nu zica " uite-o si pe asta toata vara n`a vb cu mine si se trezeste acum". ma inteleg extraordinar de bine cu fratele lui care are 19 ani. adica mereu imi da` sfaturi si ma ajuta daca am nevoie de ceva... i-as spune sa puna o vorba buna pentru mine, dar vreau sa ii zic eu fata in fata nu vreau sa pun pe cineva sa vorbeasca pentru mine. El e gen "baiat de cartier" si nu stiu ce sa fac. El e tupeist asa, dar cu fetele e timid.Mereu se uitta la mine asa.nu >stiu:" odata a iesit din scara si eu eram in usa si m-a luat in brate si mi-a zis " buna. buna vecina." nu stiu ce sa cred face chestiile astea asa la misto.sau nu stiu. Va rog frumos ajutati`maa!kisskisskiss Nu stiu ce sa fac. Help!kiss

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Inseamna ca el chiar vrea o relatie serioasa cu o fata de varsta lui.intr-un fel e bine, asta aratand ca are intentii bune, dar pe de alta parte... ti-a zis ca esti prea mica. putea si el sa zica ca esti micuta sau ca te asteapta sa mai cresti. sad

| claudiu89 a răspuns:

Da am patit si eu faza asta ca baiat sa mi se para prea mica o fata, tot asa eu 17, ea cred ca 13, acum am 21 si as fi vrut sa stiu ce ar fi fost daca eram cu ea, de fapt nu-i mare diferenta, ii mica varsta, spune-i ca nici el nu-i asa maretongue, daca te place acum, o sa se intoarca peste cativa anitongue, eu asa am facut dar la mine ea n-am mai vrut sa fim impreuna apoi, ar fi fost fain sa nu fi fost doar o iubire trecatoare.

| vladborbel a răspuns:

Bah ii diferenta de 3 ani te ia la misto!