| anonim_4396 a întrebat:

Bunaa! Am si eu o problema sunt indragostita de un baiat de la mine din cartier dar` faza e ca nu prea vorbim, decat "Buna! Ce faci?"sunt indragostita de el de aproape 1 an si n`am reusit sa fac nimic in legatura cu el. Intr`o zi mi-a zis pe mess daca pot sa vin pana la el la scara sa isi trimita niste poze dupa telefonul` lui pe telul meu si sa i`le bag in calculator. M`am dus, in fine le-a tr mi-a multumit si dupa aia m`am dus acasa si pe mess gasesc ferastra lui deschisa si imi scrise: " esti frumoasa dar pacat ca esti prea mica" am uitat sa mentionez am 14 ani si el 17 eram in culmea fercirii cand mi-a zis asta. dar faza cu "esti prea mica" crying si ma apropiasem de el, adica vorbeam mai mult pe mess.adica nu chiar ceva asa de important. dar totusi decat nimic si dupa aia a venit vacanta de vara si eu am fost plecata si cand ma intorceam eu pleca el si nu ne-am vazut toata vara, ne-am distantat adica acum nu mai am tupeu sa vorbesc cu el pe mess imi e sa nu zica " uite-o si pe asta toata vara n`a vb cu mine si se trezeste acum". ma inteleg extraordinar de bine cu fratele lui care are 19 ani. adica mereu imi da` sfaturi si ma ajuta daca am nevoie de ceva... i-as spune sa puna o vorba buna pentru mine, dar vreau sa ii zic eu fata in fata nu vreau sa pun pe cineva sa vorbeasca pentru mine. El e gen "baiat de cartier" si nu stiu ce sa fac. El e tupeist asa, dar cu fetele e timid.Mereu se uitta la mine asa.nu >stiu:" odata a iesit din scara si eu eram in usa si m-a luat in brate si mi-a zis " buna. buna vecina." nu stiu ce sa cred face chestiile astea asa la misto.sau nu stiu sad. Va rog frumos ajutati`maa!:*:*:* Nu stiu ce sa fac. Help!:*

Răspuns Câştigător
| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Incearca sa iti faci curaj sa vorbesti mai mult cu el si sai arati tu ce simti, dar fara sa eu spui in fata. daca vezi ca nu faca nimic du-te si incearca sa discuttati, sa-i zici tot ce simti si ca varsta nu conteaza atat de mult. 3 ani nu e mult.aratai ca se poate mandri cu tine, cucerestel

3 răspunsuri:
| Dek a răspuns:

Nus prea mare am numai 12 ani dar iti spun den experienta mea cu o fata.Ne-am cunoscut printr-un coleg de a meu.De atunci vorbim foarte mult pe mess si uneori o conduc acasa si o plac foarte mult si ea stie asta.In orice caz dupa comportamentul lui cu tine cred ca te place asa ma comport si eu ce ea.Si faza ca,, esti prea mica" nu exista varsta pentru dragoste! Mult succes!:*

| cotzobello a răspuns:

Din ce spui tu nu cred ca face la misto...
intra pe mess si vb cu el spune-i "hey cf? imi era dor sa vb cu tine.toata vara am fost plecata si nu am avut deloc timp"...sau ceva in genu.acum ca nu ati mai vb de atatea timp sigur aveti multe sa va spuneti.nu ai ce pierde daca vb cu el.decat sa stai degeaba...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema si nici eu nu stiu ca sa fac asa ca nu stiu ce as putea sa te sfatuiesc poate fii mai apropiata de el si stai mai tot timpul pe unde este sh el si incearca sa te afirmi cu un baiat fata de el si ai sa vezi dc chiar tine la tine si atunci poate o sal apropii si mai mult