| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.am facut pana acum de 2 ori dragoste cu prietenul meu, prima oara m-a dezvirginat, eram in ultima zi de menstruatie, am facut-o neprotejat el sustine ca sigur nu s-a terminat in mine. Apoi am mai facut-o dupa 2 zile tot neprotejat dar nu s-a terminat in mine, de acum insa vom folosi prezervativul.Eu am asa un stres in mine nu stiu ce sa ma fac cu gandul ca as putea sa fi ramas gravida.Eu daca sunt gravida cred ca innebunesc, am asa frica chiar daca el zice ca nu s-a terminat, desi nu am avut mereu ciclu regulat nu cred ca imediat dupa menstruatie sa fi ramas.Bine problema mea e ca prietenul meu tot imi zice ca daca as ramane cumva gravida, a zis ca nu s-a terminat doar m-a intr ca daca ar fi sa raman ce as face. Iar eu i-am zis ca nu iau singura decizia, dar am de terminat scoala, am 17 ani iar el 22, am timp pentru asta in plus nici nu vr sa ma gandesc la asa ceva, ia el imi vine cu replica:nu ma intereseaza, eu vr sa fi sotia mea, ca te iubesc foarte mult si vr un copil cu tine si daca ramai gravida te muti la mine.sadDeci dupa ce mi-a zis mi-e si frica sa mai fac sex cu el ca poate se va termina in mine, sau daca atunci s-a terminat si de aceea bate apropou? Va rog sa ma ajutati cu un sfat, oare am ramas gravida? Nu pot sa imi fac inca un test de sarcina ca e prea devreme, dar am un stres de ma doare capu si burta de nu mai pot... oare ce e in mintea lui? Nu se gandeste ca ce ar face familia mea daca ar afla? Ai mei nu stiu ca mi-am inceput viata sexuala si cred ca nu as putea sa ma uit in ochi la ei daca as ramane gravida. Avort sa fac e un mare pacat si in plus ar fi greu, iar prietenul meu vad ca tot insista cu asta ca vr sa aiba un copil cu mine, oare ce credeti? Care sunt sansele sa fi ramas gravida dupa cate v-am zis ca eram pe stop si a zis ca nu s-a terminat, dar nu pot sa stiu sigur ca nu a facut-o, iar a doua oara cand am facut-o mi-a trecut stopu dar nu s-a terminat in mine. Oare ce credeti, care sunt sansele si ce parere aveti de ceea ce a zis el?

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

Dk esti virgina se simte pe draq floom, ca te ustura d nu mai simti nimic, ba ce ma enervati cu rs voastre tampite, fata asta are nevoie d ajutor nu d rasp voastre ca dn p...dk el zice asa inseamna ca nu e prea sigur dar nu cred ca a facut anumea, si imi pare rau sa iti spun dar riscul este sa fi ramas pentru ca dupa dezvirginare esti mai sensibila, totusi nu te alarma, mai asteapta

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la toate astea inainte de a face sex neprotejat la 17 ani. Acum e deja tarziu, nu mai are nici un rost.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E imposibil sa nu iti dai seama daca si-a dat sau nu drumul in tine.Se simte...ca nu esti inconstienta in timpul actului...

Nu inteleg de ce ti-e teama, ai noroc ca te-ar lua de sotie daca s-ar intampla sa fi gravida, ca altii o i-au la fuga si te obliga sa avortezi, te parasesc... el este responsabil!

Ce pot sa zic decat ca tu l-ai ales...nu cred ca gaseai unul mai bun, sincer!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E de necrezut cata inconstienta la amandoi! Tu nu ai facut educatie pentru sanatate la scoala?! Mama chiar nimic sa nu-ti fi spus/educat in sensul asta?! Tu chiar nu stii la 17 ani, ca lichidul preejaculator, care apare imediat!, consecutiv excitatiei masculine, contine circa 50 de milioane de omuleti, arhisuficienti incat sa poti ramane gravida?! cum de ai acceptat sa o faceti fara prezervativ?! De boli, una mai "frumoasa" si confortabila decat alta, ai uitat?!
Du-te neaparat la un control, si apoi, in functie de rezultat, te consulti si cu mama, si faci ce trebuie!
Atentie, pastila de a 2a zi e o contraceptie de Urgenta! - nu metoda antibaby! - este o bomba hormonala, care nu poate fi luata de mai mult de 2 ori pe an! Si ati mai si repetat "isprava" dupa alte 2 zile!
Ar fi foarte bine si frumos daca te-ar accepta la el, ca mama copilului vostru, (iar tu esti destul de dezvoltata fizic ca sa il poti face! - pentru ca avortul te poate lasa sterila pe viata, asa ca nu risca!) dar daca nu o va face?! In locul tau, si dupa ce rezolvi, i-as spune ca am ramas, numai ca sa vad ce caracter si suflet are!

Iar in viitor, sa nu mai faci Niciodata! fara prezervativ, pana nu vei vrea sa faci copii!

Sanatate multa si minte!

| paramore a răspuns:

Bine ca snteti toti sfinti, bravo voua, o sa ajungeti in rai.multumiti?

| paramore a răspuns:

Buna, vroiam sa te intreb daca ai mai rezolvat ceva

| roxpau a răspuns:

Draga mea daca ai fost in ultima zi a ciclului sunt slabe sansele de a ramane insarcinata, totusi pentru a fi sigura fa-ti un test la 21 de zile de la actul sexual, nu avea incredere in prietenul tau du-te la un cabinet de plainig sa iti prescrie anticonceptionale daca esti eleva le primesti gratuit nu merita sa risti totusi inca esti mica pentru a face un copil chiar tu ai spus ca nu trebuie sa iti termini scoala... ai mai mare grija pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica nu poti stii sigur daca s-a terminat in tine? esti batuta in cap? raised eyebrows

nu inteleg de ce puneti intrebarile dupa ce ati comis faptul in loc sa va documentati dinainte... eu zic ca te-a lasat insarcinata anumea ca sa aiba motiv sa te ia de nevasta,, la cratita smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca a facut cine stie ce.io in cate m-am terminat nu sa mai intamplat nimiclaughing))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca ai dat de un terminat sau psihopat cum vrei sa spui. Se cam joaca cu tine si tu ce faci, crezi toate prostiile spuse de el. Mi se pare nesimtire curata sa profiti de inocenta unei copile pe care sti sigur ca o poti prosti, ca de e copila. Mai bine te-ai desparti de tipul asta pentru ca nu are caracter. Mai cunosc destui psihopati majori care se uita la la pustoaice. Pur si simplu ma scarbesc cand vad sau aud asa ceva desi sunt baiat. Mi se pare pur si simpu scarbos daca pot spune asa sa prostesti minore; asta denota cat de "barbat" esti astfel incat sa nu fi in stare sa stai cu una de seama ta sau cel putin 19 -20 ani si sa fii in stare sa prostesti copii. Cat despre faptul ca ai facut sex, ce mai pot spune decat ca te-a cam mancat si pe tine si inca rau de tot. In primul rand nu poate fi numita dragoste ce ai facut; de fapt ai caracterizat singura ce a fost: sex. Poate pentru tine e o experienta noua, poate ca te simti "mai" femeie acum. Ma intreb ce o fi in mintea voastra(mintea pustoaicelor) cand stati cu baieti de 22-30 ani. Presupun ca va excita varsta, masina, bani sau pur si simpu va mancanca rau de tot. Tot ce vor este sex si atat. Cum puteti sa credeti ca unu de 22 de ani vrea altceva(asta daca e intreg la minte) de la voi.
Sfatul meu ar fi sa te informezi inainte sa faci porcari din astea si sa iti gasesti un prieten adevarat nu unu cu care sa faci sex ci unu cu care sa faci "dragoste" asta daca nu esti disperata dupa...

| violeta_8590 a răspuns:

De ce nu ai folosit prezervativ?