| angelinthedark a întrebat:

dau fundita.am facut dragoste cu prietenul meu aseara fiind pe stop, aseara a fost a 4 a zi de menstruatie si ma tine 4-5 zile de obicei, am facut dragoste neprotejat dar el nu a ejaculat in mine, ca de fapt nu s-a terminat ca am facut destul de putin, deci daca nu s-a terminat si daca eram pe stop cand am facut-o, se poate sa raman gravida?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Cand nu esti sigura ia pastile de a 2-a zi si nu mai astepta sa vezi ce se intampla.nu mai face sex cand esti la menstruatie deoarece iti provoaca tie rau. poti face o hemoragie interna ( adica sangele sa nu se mai opreasca) si doamne fereste...nu vreau sa ma gandesc. ai rabdare pana se termina si apoi fa-i ce vrei, si nu uita, protejeaza-te! in plus, si pentru baiat, fara prezervativ, poate exista riscul unor boli atunci cand esti la menstruatie.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da, doar ca riscul este mic, undeva in jur de 2-3%. Nu exista act sexual neprotejat in care sa nu poti ramane gravida, oricat de scurt, oricand s-ar desfasura. Presupun ca voi va doriti totusi copii, daca folositi o metoda contraceptiva cu risc atat de mare. Ar fi bine, totusi, sa va casatoriti intai, macar o cununie civila sa faceti si abia apoi sa folositi aceasta metoda, ca sa nu exista riscul unui copil conceput in afara casatoriei (peste ani va afla si va suferi).

| crrinnaaa a răspuns:

Nu dar totusi fa-ti un test de sarcina

| nickolass25 a răspuns:

Salut, parerea mea e ca nu e nici o problema cu sexul la ciclu, atata timp cat exista o igiena riguroasa din partea amandurora! Si, ca sa imi dau si eu cu parerea, zic ca n-ai cum sa ramai, caci prin menstra tocmai se elimina ovulul nefecundat si mort. Si avand in vedere ca ati facut doar putin timp, nu ai cum sa ramai insarcinnata. Bafta si pupici kiss