| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundita! Buna! De cateva zile un baiat foarte dragut de la mine din scoala, ma saluta si eu la fel, dar sunt aproape sigura ca ma place. De exemplu astazi mi-a spus "buna draga!" si eu i-am spus "buna"... In pauza urmatoare l-am vazut pe culuarul scolii, imbratisandu-se cu fosta sa iubita. Venea spre mine ca si cand vroia sa ma faca geloasa... Acum ma simt confuza si nu stiu ce ar trebui sa fac. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| LittleZu a răspuns:

Daca el stia ca tu esti acolo si il vezi imbradisandu-se cu fosta iubita, nu merita nimic. Deoarece este un FALS, unul dintre acei baieti care fac UseGirl (te folosesc pentru interese proprii sau pur si simplu pentru amuzament).Nu ai specificat si ce varsta ai, daca esti mai micuta, cum sunt eu, nu te va folosi decat pentru amuzament, sa te faca sa il iubesti, iar apoi sa iti dea cu flit.Insa daca esti mai mare, ai grija, te poate folosi si pentru scopuri sexuale, ceea ce nu consider ca ti-ar placea.

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Buna! Sa te faca geloasa? Cum sa te faca geloasa daca nu stie ca-ti place de el? "Draga" mi se pare un apelativ prost ales si nu cred sa-ti fi spus asta din vreo anumita placere. De ce nu vorbesti cu el? E cea mai buna solutie.

| Maria123 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa vezi cam ce mai face.Sa te asiguri daca merita sa faci vreun pas sau nu.De exemplu faptul ca se imbratisa cu fosta lui iubita, nu e un semn tocmai bun, poate de asemenea sa se joace asa si cu alte fete.

| AcAdIcA_6275 a răspuns:

Buna!
Daca iti zice cineva "buna draga " asta nu inseamna ca te place/iubestehappy
pai poate sa impacat cu eabig grin
sau cine stie poate a vrut sa te faca geloasathinking
mai bine iesiti la un suc ceva sau afara sa va cunoasteti mai bine ca nu daca te saluta unu inseamna ca te place...sau te ia de nevastahee hee
pup:*
succespuppy dog eyes

| no1cares a răspuns:

Umm nu fii sigura...
si sicer mi s-a intamplat cu mine.mai bine imprietenestete cu el,iesiti afara, la o plimbare, sa fiti mai apropiati.

Răspuns utilizator avertizat
| YnT3R a răspuns:

Sincer dia uita d el n-are ce face si vrea sa-si bata joc d fete nu te place daca zice buna draga si atat te place daca vorbeste mult cu tine e apropiat ...concluzie: uita-l

| Outofme a răspuns:

Pai, sa incep cu scuzele de rigoare pentru intarziereblushing Interesanta chestiathinking Incearca sa afli in primul rand daca fosta sa iubita are prieten sau daca cei doi au mai iesit dupa despartirea lor pe undeva sau daca mai pastreaza o legatura stransa... eu zic sa incerci, poate esti mai buna ca prima... un singur lucru vreau sa stii! Fi unicaa! Incearca sa ai propriul stil sa fi diferita, dar nu prin lucruri care sa te scoata in evidenta! Fi atenta! Incearca sa ai un look normal( nu jackete coloraate ff mult, blugi tennesi, iar tricourile trebuie sa fie speciale, foarte speciale. asta e esenta intr.un look unicwinking ) asa, nu incerca sa fi prima care il baga in seama, iar daca te bag el, prima data nu ii acorda f multa importanta intrucat a doua oara il vei putea saluta tu prima si te vei gandi la un subiect de conversatie! Si iti reamintesc ca trebuie sa fi unica!

| BingBong a răspuns:

Buna Dyahappy sincer nu cred ca ar trebui sa fii atat de sigura.ca iti spun din propria experienta ca aparentele insalasad ai putea sa te imprietenesti cu el...gen sa iesiti pe afara cu mai multi apoi voi doi si atunci vezi clar daca ii place de tinebig grin baftaaa! funda?batting eyelashes:*