| sohappyIcoulddie a întrebat:

Draga TPU, povestea mea este foarte lunga asa ca va rog sa aveti rabdare si imi cer scuze daca voi gresi la gramatica sau exprimare! Deci totul a inceput din luna noiembrie cand a inceput sa imi placa un coleg de-al meu. Aveam senzatia ca si el ma place si ca se uita la mine sau poate asta era doar in imaginatia mea. Ca sa aflu ca peste 2 saptamani el s-a combinat cu o colega de-a mea. Am fost foarte trista. De aici am tras concluzia ca toate gandurile mele sunt false. Au fost impreuna 3 zile. La scoala aveam un grupulet in care eram eu, cea mai buna prietena a mea si inca 3 baieti. Dupa 3 zile a venit la noi si mi-a spus ca doar si-a batut joc de ea deoarece in astea 3 zile el statea numai cu mine si nu facea nimic cu iubita lui. Am stat cu el asa intr-o relatie de amicitie pana in vacanta de iarna unde el era la munte si a intrat pe laptop pe mess si am vorbit cu el foarte multe chestii cum ca: are chef de un sarut de la mine, ca e gelos cand ma vede cu altii etc. Cand am inceput scoala el nu a mai amintit nimic din aceasta discutie si incerca sa ma faca geloasa cu o alta colega iar eu pe el cu un tip din scoala(colegii/prietenii nostri comuni spuneau asta). Tot acel grup spunea ca ne placem reciproc eu nu mai credeam nu mai vroiam sa am ganduri sau ceva de genul. Si am duso asa cam pana acum o saptamana cand eu am fost suparata pe el. El mi-a dat intalnire la chioscul scolii si mi-a explicat ca nu mi-ar face nici un rau. Colega mea care imi e si cea mai buna prietena mi-a spus ca acest baiat chiar ma place si ca sufera enorm cand eu nu vb cu el. Ce este drept este ca eu simt ca el ma place dar nu vreau sa am iar pareri gresite. Se poate sa ma placa acum? Vorbim mult si la scoala si pe mess si cand a fost teatru la scoala el m-a intrebat daca vreau sa stau langa el si eu am spus da. Am stat foarte apropiati. Si multe chestii dragute s-au intamplat si au fost si apropouri dar nimic mai mult. El este foarte timid (mai timid dct o fata sa zic asalaughing) iar eu sunt la fel si nu vreau sa ii calc pe orgoliul meu de fatalaughing. In concluzie: ma place? Dca a da : cum as putea fi cu el?

Răspuns Câştigător
| ofataoarecare a răspuns:

Parerea mea este ca te place, si il placi:-) dar el are un sentiment de nesiguranta:-)cred ca se gandeste sa nu iti faca vreun rau daca o sa fii cu el.:-) ai putea sa fii cu el, dar sa il faci sa nu mai fi asa de timid si fa-l sa se apropie mai mult de tine (sa vorbeasca foarte foarte deschis cu tine si sa ii areti ca poate sa aiba incredere in tine) eu asa am procedat cu iubitu meu si acum imi spune ca niciodata nu a vorbit asa de deschis cu cineva cum o face cu mine:-) si suntem de 2ani impreuna si pot sa spun ca acum "scuipa tot", nu imi ascnde nimic.Bafta! Sper ca te-am ajutat:-) Pupicikiss

5 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Nu pot zice concret daca te place in adevaratul sens.
Mai petrece timp cu el si vezi gesturile lui.
Daca e foarte dragut cu tine,iti vorbeste frumos, se uita in ochii, etc te place dar momentan nu pune nimic la suflet happy.
Si daca te place poti sa bati apropouri cum ar fi :
-Oare cum ar fi daca noi am fi imrpeuna?
-Ne intelegem bine ar fi furmos sa fim un cuplu
Etc
Sper ca te-am ajutat.Pa.

| Foca a răspuns:

Buna. Ai scris aici un text foarte marehee hee. Da el te place, dar din concluzia ta iese ca este timid Nu este sa deoarece daca era timid nu se mai combina cu una si cu alta sa te faca geloasa, asa a doua ar fi ai putea fi cu el si fa tu primul pas, poate ca el asta astepta sa vorbesti tu prima, si pana la urma ce pierzi daca vorbesti tu prima? Daca chiar iti place de el fa pasul asta si vezi ce iese. Dupa parerea mea ar iesi ceav bine love struck
Succes.
Ciaowinking

| dany5555 a răspuns:

Sigur te place

Pai. odata ce doi oameni sunt ff apropiati.vor sa fie impreuna

eu de exemplu.cu prietenu` meu.

Eram cei mai bine pr.si intr'o zi ne-am uitat asa. unul la altul.si ne-am sarutat.:]]

Si de atunci sunt cu el

Adica.nu m`a intrebat sau ceva.dar suntem impreuna :]

Nu trebuie neaparat sa fii intrebata.sau ceva

Lucrurile vin de la sine.

Sigur o sa fii cu el
:]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Scrii ca o cizma!
Atata timp cat nu te cunoastem, nu-ti putem da un raspuns satisfacator, desteapto!

| Cosmin4Fan a răspuns:

Eu cred ca te place.