| eℓℓα a întrebat:

Prietena mea cea mai buna s-a intalnit la un party cu fosta cea mai buna prietena a ei.Si ma rog s-au distrat, si s-au impacat.Eu o stiu pe fata si e de treaba.Deci, am iesit toate 3 la un suc, si efectiv m-am simtit foarte aiurea ele vorbeau despre petrecere si de baietii de acolo, au barfit, au depanat amintiri.Eu stateam si ma uitam pe, petreti. Apoi ele au decis sa mearga la baiatul a cui ziua a fost, ele fiind foarte bune prietene cu el.Prietena mea la sunat si a zis ca e in pijamale da e ok ca doar sunt intre prieteni.Am zis ca eu nu ma duc, era jentant si nici macar nul cunosc. Au zis ca vin foaarte repede.Au trecut 10min.20 si peste 30 de min au venit straight face foarte distrate. Ok dupa aia fata aia a trebuit sa plece. Iar prietena mea mi-a zis :"Daca pleaca ea, plec si eu ca noi n-avem ce face." De cand s-au impacat nu mai vorbeste cu mine, nu mai vrea sa iesim cu prietenii comuni, chiar mi-a zis la un moment dat ca nu mai vrea sa iasa cu mine.straight face Ma simt groaznic, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| tina28 a răspuns:

Bella eu cred ca ar trebui si tu sa te comporti ca ea, pentru ca stii foarte bine ca indiferenta doare cel mai tare gaeste-i si tu o alta prietena nu neaparat sa o faci cea mai buna dar ...destul sa o faci p ea geloasa si sa vada ce a pierdut ...scz dar sunt o fie mai razbunatoare si asta este opinia mea

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu o mai baga in seama oh go on.nu e prietena buna daca face asta straight face. Iesi cu ceilalti prieteni si gata.

| DakotaRoyse a răspuns:

Tu practic ai fost genul ala de "a 5-a roata". Ti-a fost prietena doar cat nu a avut pe altcineva. Acuma ca si-a recapatat vechea prietena, te lasa balta. In general prieteniile in 3 sunt mai greu de intretinut...
Sa nu o luam asa drastic. Poate ca, asa cum nu au mai vbit de mult timp, acum au prilejul si isi aduc aminte de tot felul' si vor sa petreaca mai mult timp impreuna, doar ele doua, si poate de asta te ignora.
Eh, viata nu-i roz nici intre prieteni laughing
Ai putea doar sa vezi daca poti sa te bagi in mini-cercul lor, sa fiti toate 3 prietene bune, sa-i cunosti prietenii fetei, etc. Ai putea sa o iei la rost de prietena ta, de ce te lasa balta? Daca afli ca nu mai vrea sa stea cu tine, las-o in pace, arata-i doar ca nu e ea ultima de pe planeta. Poti sa supravietuiesti si singura happy

| Fluturemov a răspuns:

Mai bine iti faci o alta prietena cu care sa te intelegi bine (cat mai repede)o colega ceva gasesti uh tongue si pe ea nu o mai bagi in seama... daca nu sau intalnit de mult timp poate acea fata nu este din oras cu tine sau... si va trebuie sa plece si atunci uh sa nu o bagi in seama (poate o sa faca urat da stai linistita) atunci ii spui ca asa a facut si ea big grin poate o sa isi dea seama si o sa isi ceara scuze si cine stie poate o sa fiti iar prietene tongue

Sa intri pe TPU si sa ne spui ce s-a intamplat tongue

Succes! :X poate o fonditsa big grin

| LuckyboyRO a răspuns:

Rupe prietenia sad

| Cristina_7308 a răspuns:

Să le eviţi pe aceste fete, încearcă să mai comunici şi cu alte prietene sau amice, colege sau vecine. O prietenă adevărată nu te-ar fi ignorat aşa, încearcă şi alte activităţi în afară de petreceri şi alte cele. Să cânţi, să dansezi, să pictezi, să citeşti o carte, să faci acesorii etc.va fi mult mai bine pentru tine!