| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita! Dupa cum v-am mai zis l-am mintit pe iubi meu cu ceva si el s-a supi pe mine si nu m-a sunat deloc azi ci a baut cu pr lui desi era vorba ca ne vedem, dar era supi pe mine, am fost nu demult pana la magazin si m-am intalnit cu el, adv e ca era putin cam beat, dar l-am luat deoparte sa nu vb cu el de fata cu pr lui, l-am luat deoparte si l-am sarutat si l-am luat in brate si i-am zis sa ma ierte, el a zis ca nu e supi, apoi tot zicea ca l-am mintit si nu stiu ce, ca poate iar voi face la fel si nu stiu ce, l-am sarutat si l-am luat in brate si el m-a sarutat, deci nu m-a respins deloc, m-a imbratisat si elhappy, apoi a zis ca stai linistita ca mai vorbim noi, apoi am plecat; asta oare inseamna ca nu vrea sa se desp de mine? Sau ce credeti de purtarea lui desi i-am gresit ca l-am mintit si chiar imi pare rau, ce credeti de purtarea lui?

Răspuns Câştigător
| Anda_5509 a răspuns:

De iertat te a iertat. DAca vroia sa se desparta de tine cauta tot felul ` de motive, iti spunea(imi pare rau, asta a fost, nu suport sa fiu mintit, sau "poate cand o sa te mai maturizezi mai vorbim"). s. m. d

E bine ca te a iertat, ti a demonstrat si ca tine la tine, sau te iubeste. Tu stii ce iti dem prin comportamentul lui.

Dar nu ne ai spus in ce fel; l ai mintit...nu stiu cum sa ti explic. a fost ceva mai "grav"? sau o simpla minciuna?

In orice caz... o relatie se bazeaza pe incredere, sinceritate, respect.Incearca sa respecti ce ti am spus mai sus, o sa te ajute.

Incearca sa i demonstrezi prin fapte ca iti pare rau, sincer.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e prea bine ca bea atat de mult...
In fine, nu stiu daca chiar te-a iertat...pana nu vorbesti cu el cand e treaz nu cred ca se punebig grin

| CevaNormal a răspuns:

Pai ce anume i-ai gresit? adica cu ce l-ai minti? altfel nu-ti pot da nici un fel de sfat, sau de o analiza

| nicol20 a răspuns:

Orcum increderea si-a pierduto in tine si tu singura poti sa faci sa o castigi poate te iubeste prea mult si nu vrea sa va despartiti intelege-l este barbat si ei sunt cam orgoliosi dar daca te iubeste te va ierta nu iti face griji.Bafta

| doc a răspuns:

Pai daca a spus sa stai linistita si nu a sunat razbunator atunci tea iertat... dar ar trebui sa nu mai minti. o relatie bazata pe minciuna e un nimic.
Si automat e suparat chiar daca no spune, plus ca acum trebuie sai recastigi increderea, cam greu dar se poate.
Toate cele bune

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Hmm. A minti. O actiune pe care doar persoanele cu o tarie de caracter de invidiat o pot face. Ei bine, se pare ca tu faci parte din acele persoane care POT.Baiatu' te iubeste, dovada ca si-a inecat amarul in pahare cu prietenii lui. Dupa cum se comporta, nu si-a pierdut increderea in tine si parerea mea e ca poate uita si o puteti lua de la capat. Te sfatuiesc sa nu mai minti. O miciuna atrage dp sine mai multe minciuni si o sa te ineci in ele.Depinde doar de tine! Ai grija de tine si de el.>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din comportamentul lui se pare ca te iubeste, ar fi bine sa nu. l mai minti si sa ii demonstrezi si tu ca il iubestilove struck bafta

| countessbathory a răspuns:

Eu fix asa am facut ca iubi a tau cind pe mine ma mintit prietenul meu, si nu ne-am despartit l-am iertat pentru ca ii vreau bine.si tin la el, daca el te iubeste cu adevarat si nu va vrea sa te pearda atunci te va ierta, successe cu iubi a tau