| angelinthedark a întrebat:

Cu cateva zile in urma prietenul meu s-a dus cu prietenii lui la baut, asta a fost sambata seara. Duminica era vorba ca stam impreuna de dimineata pana seara, el a zis asta sambata.Si am zis ca bine ne vedem duminica si cand colo duminica toata ziua a dormit si apoi catre seara iar a stat cu alti prieteni si a baut. Apoi m-a sunat la 11 seara sa vin la el si ma tot ruga ca vr sa ma vada.EU am vr sa il refuz dar am zis ca vn ca doream sa ii reprosez faptul ca dupa ce ca sambata a stat cu prietenii, duminica nu a stat cu mine cum era vorbasad. Si am mers la el, era cam ametit dar nu f beat, in fine. Ceea ce vr sa va spun e ca el tot ma lua in brate, imi cere scuze pentru. ce a facut si zicea ca ma iubeste, ma saruta, dar eu m-am purtat cu el ca cu un gunoi, dar cred ca a meritat ca a stat in ultimul timp mai mult cu ei decat cu mine.Si,i-am dat cateva palme, am tipat la el, l-am luat la rost si multe chestii naspa i-am zis si el a zis ca ma iubeste iar eu am zis ceva aiurea, i-am zis:ma p. s pe tine.Si i-am zis ca plec toata vacanta si no sa ma mai vada iar el a zis ca vn dupa mine si i-am zis ca mai bine ne desp si multe altele, am fost prea nervoasa si aveam motive, dar acum ca ma gandesc mai bine, imi dau seama ca nu trebuia sa ma port chiar asa, cred ca am exagerat, el s-a cam supi pe mine dar i-a trecut ca a doua zi, adica ieri tot el m-a sunat si a vr sa ne vd.Si i-am cerut scuze pentru cum am vb, iar el a zis ca ma iarta dar nu st ce sa zic, am impresia ca nu m-a iertat si ce sa fac sa ma ierte? Am gresit tare fata de el?

Răspuns Câştigător
| Adela50 a răspuns:

Bine, are si el nevoie de baietii lui, cum si tu ai nevoie de fetele tale.Il inteleg pe o parte, atunci cand esti cu prietenii nimic nu te mai intereseaza, dar pe alta parte iti dau si tie dreptate.
Ai cam gresit scumpa. El totusi te-a sunat sa te cheme la el si ti-a cerut iertare, dar tu, i-ai dat si niste palme.
Explica-i ca era nervoasa ca nu a stat cu tine, ca nu te simteai bine, si spune-i ca il iubesti. Poti sa-i mai spui ca n-are rost sa va stricati relatia de dragoste, pentru clipa aceea.Pana la urma ai realizat ca ai facut ceva gresit.Si ceva foarte important: Daca te intorci acum la el e fiindca si tu ai avut partea de vina.

5 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

A gresit si el, deoarece ti-a promis, iar promisiunea inainte de toate. Chiar daca ce ti-a promis poate fi amanat si repetat din nou, nu conteaza, trebuia sa se tina de promisiune. Crede`ma, faptul ca i`ai zis,, ma p*s pe tine'' e o palma mai dureroasa decat cele fizice. Adica pe unii oamenii ii afecteaza mai mult jignirile de la persoane dragi decat niste simple palme. Palme pot fi uitate, dar vorbele raman. Ei bine, erai nervoasa... poti sa-i explici asta. Si el in unele momente poate uita ce vorbeste si nu tine seama. Atunci cand a baut, a mai tinut seama ca trebuia sa va intalniti? Nu, deci exista momente.
Nu trebuie sa te simti vinovata, pentru ca nu numai tu ai gresit.Si nu ai gresit foarte mult. Daca el zice ca te-a iertat, tu trebuie sa te simti ok. Adica daca crezi ca nu te-a iertat (dupa cum a vorbit) trebuie sa discuti cu el si sa reproduci intalnirea de ieri.
Unele lucruri pur si simplu nu pot fi rezolvate, doar timpul le rezolva, dar problema voastra (nu numai a ta) poate fi rezolvata prin comunicare. Discutati, explica`i faptul ca si el a gresit la randul lui, si tu... ai fost prea nervoasa si geloasa pe faptul ca pur si simplu te-a uitat.
Atunci cand vei vorbi cu el, nu da un aer prin care explici faptul ca tu esti vinovata.
Mult noroc!

| Atotstiutorul a răspuns:

"era cam ametit dar nu f beat" "Si, i-am dat cateva palme, am tipat la el": era moooort de beat daca nu a avut nici o reactie la asta

| Special_girl a răspuns:

Vorbeste cu el, mai cere-ti scuze inca o data, spune-i ca si tu il iubesti si arata-i asta.

| ed23tm a răspuns:

Vezi sa nu va certati.
mereu se ajunge la din astea in casatorii.

| AdytzaAdytza a răspuns:

Pe de o parte o merita. dar nici chiar asa de tarestraight face
vorbeste cu el...lamuriti lucrurilestraight face
si nu stiu. fai un cadou...semnificativ""