| marya a întrebat:

! dau fundita! hello mie imi place de un baiat care imi zambeste cand imi aude numele se comporta f frumos cu mine si ne intelegem foarte bine problema este ca el a fost cu o fata de cre inca ii mai place a recumoscut si el dar aceasta fata nu mai vrea sa fie cu el (fata aceasta e o prietena de-a mea f buna) eu nu pot sa ii spun ca imi place de el pentru ca sunt f timida il privesc frumos ii zambes dar nimic de 1 an...

Răspuns Câştigător
| cristi89 a răspuns:

Renunta! nu o sa il ai niciodata!

7 răspunsuri:
| candycarrie a răspuns:

Daca el nu iti face nici o propunere de un an deja eu zic ca te'a plasat in zona prieteniei. Poate i se pare ca esti draguta si de treaba.sau faptul ca esti timida il face ca creada ca nu are sanse cu tine, si asta se poate. fetele timide au un aer mai misterios decat cele tupeiste, si ii fac pe baieti sa simta ca nu vor putea fi cu ele asa usor, le e greu sa le "citeasca". totusi, una n e mult, deci eu zic sa o lasi balta ca daca chiar vroia ceva ar fi incercatbig grin mai ales ca. o place pe alta.

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Pai daca iti place de el dc nu ii sp, n`ai nimic de pierdut! Si chiar daca a fost cu prietena ta asta e, acum. cea fost a fost intre ei. normal ca el mai are sentimente pentru ea daca a tinut la ea.
Cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe el ca numai asa poti stii daca si el te place sau nu!

| cute a răspuns:

Deci maria.eu zic sa nu mai fi timida.adica si eu eram la fel inainte. dar incet.incet.am inceput sa imi dau drumul. daca cu adevarat iti place.eu zic sa ii spui ce simti pentru el.cauta o atmosfera cat mai potrivita.si chesti cu prietena care inca o place, sa stii ca la un moment dat nu-s e v-a mai gandi la ea. daca vede ca acea fata nu il baga in seama. sper sate fi ajutat.bye.te-am pupat:*

| LloOlLey a răspuns:

Nasolthinking stiu cum erolling on the floor. pai. ai putea sa incerci sa-l faci s`o uite pe prietena ta. arata`i ca esti mai tare decat prietena tabig grin. fa`l sa fie nebun dupa tine. imbraca`te putin sexy. nu prea vulgar ca o sa creada ca esti de pe centuralaughing. oricum. fii aproape de el. va deschide ochii si te va placeabig grin

| nuitizic a răspuns:

Pai cum sincer... din cate am inteles pe el nu prea il intereseaza de tine in cel mai bun caz te simpatizeaza si daca a fost inainte cu o prietena foarte buna de a ta. asta explica cam tot: se mai foloseste de zambetul lui si de comportamentul lui sa isi faca fosta geloasa sau sa mai afle cate ceva despre ea de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MARYA nu iti face griji pentru ca daca baiatul acela vrea sa fie cu tine era de mult intodeauna baiatul trebuie sa faca primul pas asta depinde de el cum se comporta si iti vei da seama ca te place sau se comporta f frumos cu tine doar pentru a ajunge la prietena ta ca tu sa-i zici prietenei uitel ce fain se comporta ii destept etc si tu ne vrei sa fi cu el o sa-ti para rau si tot felul

| ardillabicolor a răspuns:

Eu zic ca ar trebui totusi sa ii spui. Fa rost de id-ul lui de mess si mai vorbiti ca sa vedeti daca intr-adevar sunteti compatibili. Nu trebuie neaparat sa ii spui pe fata ca iti place, poti foarte usor sa ii dai de inteles asta. Nu lasa timiditatea sa te conduca pentru ca nu o sa castigi absolut nimic cu asta. Ba din contra, poate sa te coste scump. Si un lucru important: fii ceea ce esti! Nu e nevoie sa te schimbi ca sa placi cuiva, pentru ca pana la urma cine te place o face pentru ceea ce esti! Succes happy