| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa. stie ca mie imi place de el. Se comporta foarte frumos cu mine si ne intelegem bine unul cu celalalt. am pus-o pe cea mai buna prietena a mea sa il intrebe daca ma place. nu ia raspuns nimic. sau poate prietena mea nu vrea sa imi spuna ca a zis ca nu ma place. nu stiu cum e. dar sunt cam timida dar totusi as vrea sa il intreb daca ma place. nu stiu cum.
P. S. are id de mess si il am dar el nu intra pe mess deloc. Are nr de tel.eu il am dar mie prea rusine sa il sun... vreau sa ii spun in fata. va rog spuneti-mi cum sa ii zic in fata ca imi place de el si vreau sa stau cu el. sau cum sal intreb daca ma place... funditawinking

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

laughinginca o fata care e exact in situatia mea.stii care`i treaba? tu nu ii mai spune nimic.i`ai spus odata(ma rog i`a spus prietena ta) i nu a reactionat in niciun fel.foarte bine, el are de pierdut.nu face greseala de a`i mai spune inca odata ce simti pentru el.intreab`o pe prietena ta daca intr`adevar i`a spus ca iti place de el,si spune`i sa-ti zica sincer ce a zis el.iar pe el lasa`l in pace o vreme! adica nu mai vorbi asa de mult cu el,ignora`l(daca poti,eu incerc sa-l ignor pe colegul pe care`l plac, si la fel el nu ma place, dar nu pot). sper ca tu sa reusesti.si tine minte.nu te mai tine dupa el.adica sa nu mai faci tu primul pas.eu am facut asta de 2 ori si nu a fost deloc bine, am suferit mult.hai sa lasam baietii sa faca primul pas suntem fete si meritam sa fim "abordate" nu sa ne dam noi la baieti nu`i asa?happy bafta!

1 răspuns:
| BăiatInteligent a răspuns:

Fix asa si ii spui:Ca iti place de el si vreai sa fii cu el...dar desigur ii zici cand sunteti in doi.(doar in doi) sau nimeni nu va aude si nu va incurka...un pic de curiozitate si foc la ghete =D