| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita... mie de la un timp imi vine menstruatia in data de 5, mi-a venit azi ca de obicei, dar faza e ca eu am facut dragoste cu prietenul meu chiar in perioada cea mai fertila, cam in 19 aprilie, in plus am facut fara sa ne protejam, dar m-a asigurat ca nu s-a terminat in mine.Am stat ca pe jar ca poate nu vine, dar a venit si nu e nimic anormal, e la fel ciclul ca inainte, dar am auzit ca se poate sa vina ciclu peste sarcina, de asta mi-e teama.Asa am dureri de sani, o dispozitie mai proasta, asa am avut mereu in perioada menstruatiei. dar totusi am teama ca poate am ramas gravida, oare cat la suta sunt sanse sa fiu gravida desi mi-a venit menstruatia? Voi ce credeti, sunt sanse mari sa fi ramas gravida?

Răspuns Câştigător
| emilia21 a răspuns:

Vezi cat te tine menstruatia si cum e la culoare, daca te tine tot ca luna trecuta si tot atatea zile, eu zic ca nu esti insarcinata, dar mai se poate sa ne si inselam, noi nu putem zice cu precizie, daca esti sau nu.
Simptomele care le ai tu, le are aproape fiecare fata inainte sa-i vina ciclul si in timpul lui.
Cel mai bine cand se termina ciclul fa-ti un test de sarcina, si poti face si un control ginecologic pentru orice eventualitate. bafta

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt sanse mici sa fii insarcinata, daca menstruatia este normala din toate punctele de vedere. Ai menstruatia neregulata (daca vine pe 5 in fiecare luna), asa ca ai risc mare de sarcina folosind metoda calendarului.

| catthshshshs a răspuns:

Nu ai cum, nu te mai ingrijora atata. Si pe viitor nu mai riscati cu sexul neprotejat ca sa nu mai aveti batai de cap.

| adi4ever a răspuns:

Sa dea Dumnezeu sa fi 100% ca sa scapam de intrebarile tale handicapate

| roxpau a răspuns:

Nu sunt foarte rare cazurile cand ai un ciclu normal peste sarcina, de obicei este o falsa menstra care dureaza cam 2 zile si este foarte slab cantitativa, daca esti asa de nelinistita astepta sa iti treaca ciclul si fa un test de sarcina dimneata cu prima urina

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata.la sarcina poate sa iti curga sange da nu este ciclu. e mai deschis la culoare dar daca ti-a venit si la data la care trebuia nu trebuie sa iti faci grijiwinking