| Ionelamzz a întrebat:

Buna,am făcut sex protejat la ambele numere, după primul număr am curățat bine cu șervețele umede și am continuat după jumătate de ora,prezervativele nu s-au rupt, sunt șanse sa poți rămâne gravida? Nu știu exact perioada fertila însă cred ca trebuia sa îmi vina menstruatia și încă nu a venit dar am dureri de sâni și de burta ca înainte de ciclu, sunt șanse?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat toate partidele sexuale au fost protejate cu prezervativ, nu sunt sanse de sarcina.
Curatare la exterior cu servetele este inutila, deoarece exista sperma ramasa pe teava, aceea fiind de fapt adevarat problema care poate lasa fata insarcinata, daca este in perioada fertila.

| Ionelamzz explică (pentru Violleta2022):

Am curățat exteriorul ca sa nu mai fie sperma pe penis și de asta îmi este frica pentru ca încă nu mi-a venit menstruatia încă și neștiind perioada fertila doar bănuind cred ca trebuia sa vina acum 3 zile
Îmi este frica sa nu fi rămas ceva sperma pe penis și sa fi atins când am pus al doilea prezervativ
Totul a fost protejat cum am spus, ambele numere, nu s-a rupt nici un prezervativ în timpul actului sexual, nu înțeleg care ar fi motivul pentru care nu îmi vine menstruatia, din moment ce Totul a fost protejat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionelamzz):

Sperma de la exterior moare in contact cu aerul, deci a fost inutila curatarea, cand frica ar trebui sa fie enorma pentru ce a ramas in interiorul "tevii", fiindca dupa o ejacularea ramane intotdaeuna sperma neeliminata, care se scurge involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand penisul este reintrodus.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca nu stii perioada fertila si mai mult ca sigur nu stii nici ce tip de ciclu menstrual ai, ceea ce ma duce cu gandul ca ai avea un ciclu de tip NEREGULAT, odata ce vine cand vrea el.
Un ciclu de tip regulat se succede fix la acelasi numar de zile, luna de luna.

| Goete a răspuns:

Citez:
"și am continuat după jumătate de ora, prezervativele nu s au rupt"
- adica cate prezervative si-a pus? Sauprimil numar fara si la al doilea a pus doua?
Si alta intrebare: dupa o jumatate de ora nu s-au rupt, ceea ce lasa de subinteleles ca s-au rupt mai tarziu, cand s-au rupt?
Cate a avut trase pe scula happy?

| Ionelamzz explică (pentru Goete):

Da,dacă ați gândi putin ar fi ok.
Au fost doua numere unde logic au fost doua prezervative si am zis ca între numere a fost o jumătate de ora și NU s-a rupt nici unul din cele doua prezervative.

| Goete a răspuns (pentru Ionelamzz):

Atunci daca ati gandi putin, nu ati pune aceasta intrebare

| MValentin a răspuns:

Nu sunt sanse odata ce ati folosit protecție, dar trebuie de retinut ca dupa ejaculare pe uretra ramane spermatozoizi ce pot sa se scurga la urmatorul act sexual in caz de o faci neprotejat.

| Ionelamzz explică (pentru MValentin):

Și al doilea număr a fost protejat

| felixf a răspuns:

Daca NU s-au rupt cum este posibil sa ramai insarcinata? Tu ai scris prezervativele nu s-au rupt.