| Vrajitor a întrebat:

Dc e cerul albastru si ziua nu sunt stele?
Dc primavara copacii infloresc?
Dc nu ma regasesc printre locurile frumoase?!
Cum se gasesc ghioceii, doar in luna lui martie

De ce cand nu esti langa mine, sunt reci lacrimile mele?
Ma-ntreb, dc inca te iubesc, dc ma gandesc la tine, cand m-ai facut sa te urasc

Răspuns Câştigător
| DrA a răspuns:

Foarte frumoase versuri. Dar prea triste... Capul sus, fiecare sut in fund, un pas inainte, fiecare sfarsit, un nou inceput. Cheer up!

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ziua cand soarele ne da lumina pe pamant nu se pot vedea stelele din spatiu iar noaptea acele stele sunt in cosmos si cum nu bate soarele se vad cu usurinta. Copacii infloresc pentru ca trece iarna si incepe sa se incalzeazca vremea asa copacii isi dau drumul infloririi pentru ca ei simt nevoia de a inflori e logica treaba, iar cu locurile frumoase nu stiu ce explicatie sa-ti dau poti fi optimista si asa stii ca esti mai fericita gandeste-te ca in viata sunt multe chestii care omul le poate face si se mandreste de realizarile lui.

| harciog a răspuns:

Pntr ca sintem blestemati intru continua cautare.

| DrA a răspuns:

Frumos raspuns mai Chipanoo... ups. Raportare...

| chipanoo a răspuns (pentru DrA):

Mi se rupe

| DrA a răspuns (pentru chipanoo):

Nasol daca ti se rupe. Doare? Saracu de tine. Iti doresc sa ti se rupa.

| chipanoo a răspuns (pentru DrA):

Si eu imi doresc sa mi se rupa in curul tau.

| Scuturici a răspuns (pentru chipanoo):

laughing obsedati frate...mai puneti mana pe un roman de dragoste si cititi apoi mai vorbim laughing

| chipanoo a răspuns (pentru Scuturici):

Exista si altfel de romane. de dragoste citesc frustratii. dragostea e ceva mai sf decat romanele de gen.

| Scuturici a răspuns (pentru chipanoo):

Si totusi ce fel de dragoste? Gandeste-te...

| chipanoo a răspuns (pentru Scuturici):

Ceea ce vrei tu sa zici se cheama sex si nu are de a face cu sentimentele.

| Scuturici a răspuns (pentru chipanoo):

Nu la sex ma refeream eu, dar tu daca la asta te gandeai...Eu ma gandeam la iubire dar care mai este diferenta pentru. tine? Si iubirea are de a face cu sentimentele.

| chipanoo a răspuns (pentru Scuturici):

Iubire-dragoste sau cum vrei sa ii zici, nu exista. cred ca ai pana in 25 ani ca sa mai crezi in astea. dupa vreo 13 aqni de casnicie ai sa vezi cam la ce se rezuma totul dupa ce toate amanuntele s-au scurs. ramane exact esenta si asta nu inseamna dragoste. asta incerc sa explic celor mai tineri de pe aici. chiar daca cu un vocabular mai de mahala.

| Scuturici a răspuns (pentru chipanoo):

Pai nu asa se explica...am 14 ani.Ce stiu eu despre dragoste pana la urma? Totusi stiu ca exista si ca tu poate nu ti-ai gasit inca jumatatea. Daca tu nu ai avut o casnicie perfecta si la sfarsitul acesteia ai concluzionat ca nu exista dragoste asta nu inseamna ca e adevart.Parintii mei au 12-13 ani de casnicie si inca se iubesc ca la inceput.Imi este mai mare dragul sa stau langa ei...

| chipanoo a răspuns:

De ce ne plictisesti?

| Vrajitor explică (pentru chipanoo):

Daca ai ceva mai bun de facut dispari happy

| chipanoo a răspuns (pentru Vrajitor):

De ce nu o sugi?