| iAngel a întrebat:

Dc mi s-a intamplat mie chestia asta?
Stiu o fata de cand m-am mutat la un nou liceu. Ea era intr-o relatie cu un baiat. Dupa 8 saptamani de scoala, baiatul ala venea mereu la ea, si ieri s-a certat urat cu el, si in pauza urmatoare cea mai buna prietena a ei, mi-a spus mie ca, colega mea de banca(fata asta care s-a certat cu prietenul ei) ii place mult de mine si ca ma iubeste, imi dadusem seama ca ii place de mine ca ii placea cand o tineam in brate, nu se uita la iubitul ei cand ii eram in preajma si eu am zis ca si eu o plac.Pe la ora 9 seara, m-a sunat daca ies afara. Eu m-am dus cu un prieten la cele 2 fete, cu scuterul si a fost frig afara.Ne-am intalnit si acolo erau mai multi baieti si fete, care nu le cunoasteam, si nici ea nu ii cunoastea.Problema este ca ea m-a mintit ca ii este frig si intra in masina cu tipul ala ca sa se incalzeasca, in momentul urmator ce am vazut? Colega de banca a sarit la buzele tipului si l-a sarutat, tipul s-a dat jos din masina, colega a plecat acasa si tipul mi-a spus ca ii pare rau ca i-a facut asta si am vazut, ca el nu are nicio treaba cu ea, a fost ceva fortat, ca el are o prietena.

La ora 1 dimineata, cele mai bune prietene ale ei m-au sunat pe mine si mi-au spus ca a facut un gest urat colega de banca si ca m-a pierdut.Eu balanta, balanta stie sa iubeasca, este o fire calma, si tine la persoanele apropiate, prietenele ei au spus ca a gresit enorm si daca m-a pierdut, eu le-am spus ca da, m-a pierdut.

Dupa o ora, la 2 dimineata ma mai trezeste un telefon, de la colega de banca, si plangea si imi spunea ca ii pare rau pentru ce a facut, eu i-am inchis telefonul si i-am spus ca indiferenta doare cel mai tare.La persoanele care ti-ai da viata pentru ele sa iti faca asa ceva este insuportabil. Mai ales de fata cu mine sa il sarute pe baiatul ala.
Ce credeti, luni la scoala sa ii mai dau o sansa? Eu stiu ca nu merita o sansa dar este cea mai frumoasa fata din tot liceul si inca tin la ea... Dar daca ii dau o sansa se asteapta pe urma la inca una in caz ca va gresi.
SI nu as putea sa o uit oarecum ca suntem in aceeasi clasa, mai ales in aceeasi banca. Ce as putea face!

4 răspunsuri:
| mylifeisforyou a răspuns:

Asteapt`o sa se roage de tine pentru ai m`ai da o sansa ca dupa aia te ia de prost daca o ierti asa direct fara sa isi ceara iertare.Fii un pic indiferent si las`o sa umble dupa tine si astfel o faci si sa tina din ce in ce mai mult la tine.Crede`ma propria experienta:-D.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia ignoaro, adica daca tinea la tine si te placea ( si te iubea, ca asa ai zis nu? ) nu facea una ca asta. Adica mie imi place de un tip de 4 saptamani, nici drecu se mai atinge de mine ca doar il plac frate!
Si ea ce a facut, s-a dus la primul venit, ieftin.

| AlexSanchez1995 a răspuns:

Hei iAngel nu stiu cati ani aveti voi dar totusi in dragoste e vb de compromisuri asa ca fa si tu un compromis daca o placi... PRobabil ea a facut asta doar sa vada cum reactionezi sa vada daca chiar simti cv si poate atunci i se paruse o idee buna dar apoi te-a sunat cred ca dandu-si seama ca a gresit deci eu zic sa fiti impreuna da-mi un pm sa-mi spui cum se termina okbig grin

| alinmargarita a răspuns:

Pai ar trebui sa ai mai dai o sansa.dar daca ea te iinseala din nou cum a mai facut-o, sa no mai ierti normal ca no sa o poti uita dar daca (la o adica)va certati si nu mai sunteti un cuplu ai poti spune ca vrei sa ramai prietena cu ea gata.vei rade de alti baieti sau fete cu ea, n-o sa mai fiti yubiti si o sa va purtati ca niste preteni oricare.sa nu lasati ura din voi sa va copleseasca ca nu va fi bine. sper ca ti-am fost de folos pe curand funda!