| iAngel a întrebat:

Ce pot sa fac. iubita mea este suparata pe mine sigur.este mai distanta cu mine... ieri mi-a spus ceva legat de un baiat cu care sta colega mea de banca, chestia aia a a aflat-o de la o fata, care este colega de banca a iubitei mele, iar eu fara sa imi dau seama ca o sa se supere, i-am spus lui colega de banca.ca este despre iubitul ei, si pe urma s-a luat de colega de banca a iubitei mele, si s-au certat ele doua si acum este suparata pe mine sigur ca i-am spus asta. ce pot sa fac sa indrept situatia? dimineata cand sa plec la licue, am vorbit putin cu ea la telefon si mi-a spus ca are treaba ca nu poate sa vorbeasca(si nu facea asa deloc inainte) si azi la liceu am vazut-o doar pentru 5minute si mi-a dat doar 3 pupici care tot eu i-am spus sa mii dea, inainte ma saruta ea, fara sa ii cer eu, acum seara la telefon am sunat-o si i-am zis sa nu vorbeasca, i-am spus ca imi pare rau pentru ce am facut, ca ma simt vinovat si este numai vina mea, i-am spus ca nu ma merita si ca o sa ma revansez fata de ea, ca o iubesc mai mult decat pe mama mea, si noapte buna, ea nu are credit sa ma sune inapoi, si am lasat-o doar cu mesajul asta, credeti ca este bine ce am facut? Ce pot sa fac sa nu mai fie "suparata" pe mine.

6 răspunsuri:
| yvren a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti direct cu ea. O relatie se bazeaza si pe comunicare...intreb-o pe ea daca e suparata pe tine si cum poti sa faci sa indrepti asta, fiecare persoana e diferita, mie de exemplu mi-ar fi de ajuns niste scuze.pentru alte fete asta e prea putin...tu ar trbuii sa stii ce fel de persoana e prietena ta si ce o face fericita

| roxynutza a răspuns:

Yvren are dreptate; ar fi bine sa vorbesti direct cu ea si daca evita subiectul incearca sa nu il inchei...cu siguranta k este putin dezamagita:p

| kumichan a răspuns:

Este clar ca e suparata dar un mesaj nu o sa o faca sa uite, unele suparari trec cu timpu si cea ce e important sa stie este ca daca te iubeste cu adevarat te iarta.Dar ca sa fi sigur de asta poti merge la ea acasa s-au sa va intalniti undeva ii iei un buchet de flori si ciocolata si ii spui ca regreti tot cea ce s-a intamplat ca tu nu ti-ai dat seama ca o sa se ajunga aici ca o iubesti si nu vrei ca ea sa fie suparata si ca tot ce e mai important pentru tine e ca ea sa fie fericita.Asa ii vei arata ca ti la ea si daca si ea tine la tine te va ierta dar s-ar putea sa mai dureze cateva zile supararea ei

| Rawrrrr a răspuns:

Omule. tu esti bolnav la cap sau care-i problema ta raised eyebrows? doamne fereste-ma. saraca fata. raised eyebrows ce crezi ma ca aici esti la psiholog? termina naibi odata. tot TPU e plin de intrebi legate de prietena-ta raised eyebrows ce naiba? nusti sa iti rezolvi singur probleme? doamne fereste. tare ghinionista trebuie sa fie prietena ta straight face imi pare rau pentru ea.sad esti prea sufocant. raised eyebrows orice se intampla vi repede si ne povestesti noua. nu iti dai seama ca tot s-au plictisit de povestea ta de iubire cica. asta-i iubire? habar n-ai tu ce-i dragostea!

| interlover662 a răspuns:

Poi uite aici: Compune-i cateva poezii in care sa fie inclus numele ei. Sau poate ca nu e suparata pe tine cu adevarat. Poate ca vrea sa vada cat de mult ti la ea si sa vada cat incerci s-o recastitgi, bafta!

| Dorobantu_Daniel_1994 a răspuns:

Sa vorbesti frumos cu ea