| anonim_4396 a întrebat:

De 15 zile conversez cu un baiat, pe care l-am cunoscut la colegiu, in care invatam ambii. Am jucat volei cu el, il simpatizam, insa atunci aveam prieten si el a considerat ca nu e bine venit ca sa se bage in relatia noastra. De ceva vreme m-am despartit de iubitul meu, pe care il consideram primul si ultimul meu ales. Mi-e greu, insa ma ajuta cu sfaturi, glumeste cu mine, vb pe skype prin web, deoarece el e peste hotarele tarii. Dar s-a primit o mica neintelegere aseara, deoarece un baiat a inceput sa-mi faca comentarii la poza, ceva de genul*frumoasa mea, te iubesc*. El este leu, ca sa mentionez. E foarte gelos, a vorbit urit cu mine, parea distant, am incercat sa-i tot lamuresc ca nu am nimic cu el, insa nu a vrut sa ma asculte si mai pui pe deasupra ca facea misto din mine. Isi ceruse scuze, ca se purta asa si mi-a zis ca nu se poate controla, pentru ca e prost indispus, cauza nu dorise sa mi-o zica. Acum astept sa intre pe internet, as vrea sa incep discutia cu el cumva, vreau sa fiu cu el, imi place de el, ma simt bine in atmosfera creata, dar e gelos, s-a observat asta. Ce imi puteti sfatui? E posibil ca sa nu mai doreasca sa avem ceva? Fundita

Răspuns Câştigător
| Noone4u a răspuns:

In general baietii sunt gelosi, daca tin cu adevarat la acea persoana, eu zic, ca din moment ce si-a cerut si scuze si se si vede ca e gelos probabil vrea si el sa fie cu tine, dar daca se mai intampla o data sa iti vorbeasca urat are trebui sa renunti la el ca situatia sa nu mai continue pentru ca din asta poate sa ajunga chiar sa te loveasca, am trecut si eu printr-o faza de genu. Funda?

| Noone4u a răspuns (pentru Noone4u):

Ar*. Si daca vrei sa fiti impreuna, bate apropouri sau in cazul in care nu esti rusinoasa spune-i.

| Micuta55 a răspuns (pentru Noone4u):

Ba da, nu sunt rusinoasa, dar ma ignora, am oncercat sa vb, dar e distant cu mine, ce pot sa fac? ca sa aiba incredere in mine, el crede ca eu vb cu toti totuna, dar nu am nevoie de altii, imi este de ajuns el, vreau sa nu mai fie suparat, ce as putea sa fac?

| Noone4u a răspuns (pentru Micuta55):

Incearca sa ii explici asta.

| Micuta55 a răspuns (pentru Noone4u):

Chestia ii intr-aceea ca am vorbit cu el pe tema aceasta, ai skype, ceva de genul, ca sa-ti pot da mai multe indicatii la care ai putea sa-mi fii de folos?

| Micuta55 a răspuns (pentru Noone4u):

I-am explicat ca nu am nimic... dar cum a inceput sa vorbeasca cu mine, insa nu la fel cum era odata sad

| Noone4u a răspuns (pentru Micuta55):

Vezi ca ti-am lasat mesaj cu id-ul meu.

| Micuta55 a răspuns (pentru Noone4u):

sad cu parere de rau sun junior si nu pot primi mesaje de la tine. tine tu id meu de la skype mikiela1234

| Noone4u a răspuns (pentru Micuta55):

Nu am skype, da`mi id`ul tau de mess.

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu merită dacă acum face așa mai târziu va fi mai rău... ok e gelos dar nu înseamnă că numai vorbește cu tine sau să îți vorbească urât și așa mai departe.