| x9gag a întrebat:

De 2 zile am inceput sa am o relatie cu o fata pe care am cunoscut-o acum cateva luni, nu am vorbit in aceste luni,dar ne-am intalnit pur si simplu dupa un timp afara pentru ca ma chemase o colega de-a mea care se intelege foarte bine cu ea,cu toate ca nu stiam ca va venii si ea.(ne-am distrat, am facut glume ..etc).Am intrebat-o pe facebook daca vrea sa fie cu mine si aceasta a zis da.Partea proasta este ca acum cand ies afara cu ea sunt puutin cam timid cu ea, dat fiind ca nu stiu foarte multe lucruri despre ea.Cum sa fac sa scap de timiditatea asta fata de ea, ce subiecte de discutie sa gasesc si ce sa fac daca imi este putin rusine s-o sarut pe strada pt ca vreau ca relatia mea cu ea sa fie un pic mai intima.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa nu iti faci niciodata scenarii prestabilite deoarece in general nu se vor potrivi cu situatia reala si mai mult te va inhiba decat sa te ajute cu adevarat.Nu trebuie sa te gandesti sa discuti cu ea despre lucruri prea sofisticate deoarece sigur niste discutii mai "savante" s-ar putea s-o plictiseasca.Incearca sa o convingi sa mergeti sa va plimbati doar in doi, chiar si asa aiurea "pe/la sosea" si iti vei da seama ca subiectele de discutie vor apare si se vor referi la activitatea voastra zilnica.In cazul in care relatia va evolua vor apare si situatii mai intime si o vei putea saruta.

3 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Pai intreab-o chestii care te interesează in legatura cu ea.
Intreab-o ce-i place,ce nu-i place,ce hobby-uri are, daca ii place sportul, ce gen de muzica asculta, ce filme ii plac, locurile pe care le prefera sunt multe întrebărihee hee.
Bafta

| Doub a răspuns:

Esti intr-o relatie cu o fata despre care nu stii multe lucruri? Bun.

| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste despre ea, asa o sa o cunosti. Afland ce ii place, gasesti o multime de subiecte de discutie. Tot asa afli unde poti sa o inviti cand sunteti numai voi doi.
Ai grija, nu juca un rol. Fii tu insuti!