| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata,eu sunt foarte timid nu vorbesc cu nicio fata,dar nici ea nu prea vorbeste cu nimeni si sta numai in clasa,dar cand suntem doar noi doi ea isi face curaj si vorbeste cu mine si imi mai face si complimente.O colega mi-a spus ca ea chiar ma place, dar eu nu am vorbit deloc cu ea.Cum sa fac sa nu mai fiu timid, si sa vorbesc cu ea?

Răspuns Câştigător
| daniel999asd a răspuns:

Trebuie sa iti faci curaj sa vb cu ea, pentru ca altfel nu o sa rezolvi nimic, fa-ti curaj, pentru ca e ceva firesc sa vb cu ea, si ii faci si un compliment, apoi ii ceri nr de telefon, si o sa va apropiati mai mult. Multa baftawinking

2 răspunsuri:
| kijary a răspuns:

Trebe sa-ti doresti sa vorbesti cu ea, si eu sunt foarte timid si am avut o probleme asemanatoare. Daca ea vorbeste cu tine e foarte bine, incearca sa va intalniti, face-ti schimb de nr de telefon, iti zic din propia experienta nu o pierde, si nu ai ce pierde, doar fa-ti curaj, imbarbateaza-te zilnic ca o vrei, poate iti iese ceva frumos, multa bafta

| DragosM a răspuns:

Frate, trebuie sa exersezi ca sa-ti intri in mana, doar fa-o, du-te acolo si vorbeste cu ea, lucruri minore, ai sa vezi ca ai sa devii detasat eventual, trebuie sa ai incredere in tine, asta e totul. Poti sa-l iei exemplu pe Hank Moody din Californication spre exemplu laughing. Bafta!