| asya a întrebat:

De cand mi-am inceput viata sexuala am facut-o de vreo 6 ori cu iubitul meu! Nu am avut niciun orgasm! Simteam o placere mult mai mare cand ma masturbam, cand eram virgina! Sa fie oare din cauza k ink ma doare putin la inceputul actului sexual? Sau nu am facut-o de multe ori de cand m-am dezvirginat pentru a avea un orgasm?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu prietenul tau, sa-i spui ca fetele au nevoie de mai mult timp ca sa se "incalzeasca" adica de un preludiu bun, sa incerce sa fie mai atent cu tine, sa-ti spuna mai des ca te iubeste adica sa te asigure de sentimentele lui. Iar tu nu trebuie sa te gandesti ca neaparat sa ajungi la orgasm pentru ca atunci vei fi stresata. Mai bine incearca sa te concentrezi asupra senzatiilor si lasa-te purtata de val. Oricum esti abia la inceput, ai sa vezi ca in timp sexul va fi din ce in mai bun. Cauta pe net mai multe informatii, asa am aflat si eu. Tin pumnii!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E mai greu sa ai orgasm la primele contacte sexuala, mai ales daca simti si durere.
Important e sa nu vanezi orgasmul, sa te relaxezi, sa te oferi fara inhibitii si limite, sa faci tot ce poti pentru a oferi placere. In plus, vorbeste cu prietenul tau despre ce-ti place. Gasiti impreuna locurile unde iti plae sa fii mangaiata, sarutata, gasiti ritmul de penetrare care iti place si care te aduce aproape de orgasm.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Imediat dupa dezvirginare ar fi trebuit sa faci o pauza de cateva zile... Trebuie sa iti cunosti bine organismul pentru a putea avea orgasm si sa poti sa te abandonezi... Sa fii relaxata... Ai grija la preludiu... Trebuie sa fii bine lubrifiata pentru a face penetrarea mai usoara... In caz contrar s-ar putea sa te doara... Ai rabdare. Cunoaste-ti organismul... daca te masturbai... gandeste-te ce-ti facea placere... si spune-i cum sa te atinga, unde... Indruma-l, invata-l. O sa ajungi si acolo. Stai linistita!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Rabdare draga mea. Altele mor si tot nu stiu ce e ala!

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie acum un an dar parerea mea din cate am citit este ca trebuie sa mai incerci si cu un alt baiat sa vezi ca nu este acelasi lucruwinking

| Encore a răspuns:

Parerea mea e ca nici el nu se descurca bine blushing nu o lua in nume de rau dar ar trebui sa vorbesti cu el... trebuie sa fiti amandoi satisfacuti
Succes cu iubirea kiss

| asya explică:

Cum sa incerc cu un alt baiat daca am o relatie serioasa? Si cu el mi-am inceput viata sexuala de curand! Astept alt raspuns...va rog!

| alin88 a răspuns:

Ai rabdare. Trebuie sa aveti ceva experienta pentru asta. Prietena mea a avut orgasm abia dupa 5-6 luni de viata sexuala activa. Asa se intampla la inceput, nu-ti iese totul cum ai vrea, mai ales daca ambii parteneri nu au experienta.

| romina_7963 a răspuns:

Incearca sa te relaxezi si sa nu iti zboare mintea in alta parte.Si incearca sa il ghidezi cu mana ta spre locurile unde iti place sa fii atinsa... ca sa ajungi la orgasm trebuie sa fii excitata si el trebuie sa aiba rabdare cu tine mai ales ca a fost primul.Si mai ales preludiul dinaintea actului sexual are o mare importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el spune-i cum te simti sa va ajutati reciproc pentru a ajunge la orgasm.comunicarea intr'un cuplu rezolva multe.
nu e vb de incercat cu alt baiat. daca nici respectivul nu stie cum sa pregateasca fata inainte de actul sexual propriu zis, aceastatot nu simte nimic...mai apoi o sa inceapa sa creada ca are ea probleme.
asa ca. vorbiti aman2 si explica-i. poate ca nu "te pregateste" suficient inainte si de fapt de asta te si doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebare stupidă! Asta e cam aşa, de ce nu am şi eu o "mocafeză"?! Da, normal, ce e aia mocafeză! Aşa şi tu, acum, cică nu ai avut orgasm. Adică să înţeleg că ai avut cu alt băiat, dar cu actualul nu! De unde şti ce este orgasmul feminin?! Din poveştile unor gospodine?! Din punct de vedere medical, orgasmul apare la femeie, la peste 6 luni de la primul contact sexual, sau poate să nu apară de loc, adică femeia este frigidă. Dar în secolul ăsta, unele îl au din prima, adică sunt arzoaice.

| Pyty a răspuns:

Alooooooo anonimule esti in 2009 nai auzit ca nu exista femei frigide? numai barbati care nu stiu sa faca treaba...

| sterwa a răspuns:

Asa i la inceput, stai lini, important e sa nu te opresti la unul singur, plus ca nu are cum sa ti placa, pentru ca e o parte a corpului tau care nu a fost explorata, nu stii nici tu insati cum sa o controlezi.asa ca, practicing is everything