| ...:::.danut.:::... a întrebat:

De cata sperma este nevoie pentru a ramane insarcinata? Conteaza asta?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De o picatura cat varful de ac.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este suficient o picătură.
Pa, pa.

| Sara2 a răspuns:

Cand vrei sa ramai nici 2 galeti pline nu-s de ajuns, cand nu vrei sa ramai e riscanta si 1 minipicatura.

| evoke a răspuns:

Nu conteaza cantitatea, e de ajuns ca un spermatozoid sa atinga un ovul si se poate sa ramai insarcinata

Răspuns utilizator avertizat
| Alin_3802 a răspuns:

Un spermatozoid este suficient să fecundeze un ovul. Nu este nevoie de o găleată să poată rămane gravidă o femeie.

Alte răspunsuri
| Ralf1971 a răspuns:

Conteaza cantitatea pentru ca daca este mai multa este mai sigur si in plus trebuie s-o ti in vagin mai mult timp.

| andrutza_8484 a răspuns:

Nu conteaza doar si o picatura mica poate sa ajunga acolo unde trebuie si sa ramana insarcinata.

Alte răspunsuri