| mario a întrebat:

De cate ori ai dat o a doua sansa?

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

O data, dar tot nu a mers, asa cum ma asteptam!

| Crisu a răspuns:

De prea multe ori? de ce? pentru ca asta e firea mea. si eu am iertat pentru ca asa sunt eu, dar greselile vreau sa spun ca erau foarte mari si oricine altcineva in locul meu nu le-ar fi iertat.

| Zenithf a răspuns:

Pai eu numai 1 data am dat-o. Ca a 2-a oara este a 3-a sansa, a 3-a oara este a 4-a sansa s. a. m. d. big grin

| Rukhsandra a răspuns:

De prea multe ori... si uneori am acordat persoanelor care nu merita

| Barajag a răspuns:

De nenumarate ori si daca am vazut ca nu merge, am mers mai departe fara a doua persoana.

| Crisstina a răspuns:

De multe ori. Consider ca orice om merita o a doua sansa!

| Emma a răspuns:

De multehappy

"Iubeste sa fii iubit, iarta sa fii fericit"
Stii cum se spune!

| Amy90 a răspuns:

Buna Mario,

Mey intr-o relatie trebuie sa faci si compromisuri si trebuie sa inveti sa mai si ierti, bineinteles nu greselile grave, de genu` ca ai venit mai devreme si ai gasit partenerul/ a cu una/unul in pat sau ca te-a mintit cu anumite lucruri de neimaginat. Dar, anumite greseli, zic eu umane, trebuie iertate. Da intr-adevar as da si am dat a doua sansa insa nu mi-a facut nimic grav. Dar daca as fi aflat ca are o amanta sau ca ma minte cu anumite lucruri nu i-as da nicio sansa, caci exista si a doua oara. Aventurile se pot interpreta ca o vulnerabilitate dar amantele deja implica ceva mai serios, poate chiar sentimente la mijloc si nu as suporta asa ceva. Iar minciunile nu le pot accepta, atata timp cat ofer libertate, poti sa faci ce vrei, poti sa iesi cand vrei atata timp cat nu ma neglijezi, nu inteleg de ce sa minti. In genereal baietii care au fete posesive acasa incep sa minta, sa ascunda...asa ca fetelor luati aminte, nu asa ii tineti pe baieti LG voi, asta ii indeparteaza, faceti-i sa constientizeze sa nu faca anumite lucruri si at puteti sa va numiti fete inteligente. Numai bine!

| Anileda a răspuns:

Daca merita cu adevarat dau a doua sansa.
Daca nu, niciodata.

| AdelinaC a răspuns:

Pai depinde de gresealabig grinDaca este vorba de inselat, minciuna, barfa, lovit(fie cu vorba fie cu fapta), supus nu acord niciodata a doua sansa.

| Dydy_7659 a răspuns:

Sincer? De foarte multe ori.

| cornel a răspuns:

De foarte multe ori.trebuie.pentru ca nu au fost greseli mari.

| RUMBURAK a răspuns:

De cate ori am iubit sincer.si din egoism ca sa nu pierd persoana.

| gabytza387 a răspuns:

A doua hmm a nu stiu cata oara poate na existat numai a doua nici numai tin minte. am iertat mereu

| IoanaSalvatore a răspuns:

Niciodata
nu exista asa ceva
mai ales daca nu se merita

| xDependentaDeSange a răspuns:

Eu nu dau o a2a sansahee hee

Marya.