| sylver69 a întrebat:

De cate ori ar trebui sa-ti inseli partenerul \ partenera, ca sa-ti dai seama ca ce faci poate nu e bine? vad ca pentru unii \ unele e un sport...

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Unii niciodata nu isi dau seama ca acest lucru e ceva gresit...trebuie sa ti se intample ceva marcant ca sa ti se aprinda beculetul...si nici asa...chiar pare un sport, un sport din care nu ai nimic de castigat decat o reputatie proasta ...si acele persoane care practica acest sport des isi intemeiaza mai greu o familie... e greu sa ai incredere in ele.etc

15 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Se spune ca atunci cand inseli cauti ceva ce iti lipseste in momentul respectiv de la relatia actuala, la fel sunt persoane care inseala pentru ca intra in tiparul lor de "normal", la fel o modalitate de a-si demonstra ca "pot"...sunt atatea variante care se interpreteaza la fiecare caz in parte.Fiecare actioneaza dupa propriile principii si dupa experientele sale.

| emi a răspuns:

O data si mult noroc daca te iarta, desigur in cazul in care te-a prins, daca nu mult ma tem ca nu-i de ajuns, pentru unii.
Chiar daca iubesti pana nu ajungi sa vezi dezamagirea, tristetea in privirea celuilalt nu te opresti.sadSi te opresti daca intr-adevar iubesti, din pacate pòate deveni un viciu, si la fel ca si cu alt viciu, ai nevoie sa fi impins de la spate...desi infidelitatea, in orice caz nu prea are scuza, insa nu fi sever gresim de multe ori, ce sa-i faci?happy

| pisoias a răspuns:

Daca-l consideri sport il practici toata viata(ma rog cat se poate), daca e ceva serios(chiar iubesti pe cineva) "ramai numai cu dorinta".

| sylver69 explică:

Alexandra intrebarea mea este valabila pentru cei ce o fac. mai exact vreau sa stiu cum poti sa inseli si sa te intorci ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?

| Andraa_3088 a răspuns:

Cred ca pana in momentul in care pierzi persoana de langa tine. Poate toate aceste aventuri or sa iasa la iveala intr-o zi.

| danutza a răspuns:

Un sport la care nu se castiga nimic doar inca un "evenimet" in viata cuiva.fie el placut sau neplacut

| tuska a răspuns:

Depinde cum il inseli, ca poti sa inseli cu gandul sau cu fapte.Eu cred ca oricum ai insela tot inselare e si asta o faci atunci cand cel de langa tine nu-ti acorda atentia cuvenita. Avem nevoie de dragoste, de atentie, de pretuire.Cand ea lipseste o cautam in alta parte ...asta e inselat cu sentimente. Iar ca ''sport'' deja cred ca se numeste altfel persoana, nu mai inseala, face altceva!

| justify a răspuns:

In primul randul de ce sa inseli? nu e un sport pentru nimeni doar atunci cand pleaca de langa tine persoana iubita iti dai seama ca ai gresit...

| papatukjatlekjulk a răspuns:

1. as insela...de dragul schimbarii... din dorinta de ceva nou...de dragul aventurii
2.nu as insela de teama ca m-as putea implica prea tare
deci in concluzie, cum nu pot insela fara sa ma implic si sentimental.prefer sa nu o fac.sa raman doar cu dorinta.

| Danutz_8401 a răspuns:

In cazul meu.sa-mi insel prietena.nu este exact ceea ce inseamna.eu doar ( daca se intampla asta ) sa intanles o fata.stau q ea sa vad daca se lasa vrajita. dar sa imi fac o alta relatie cu o alta fata nu fac asta.nu de alta dar prietena mea ma prinde chiar si daca cunosc o fata de 1 zi.asa ca nu stiu ce mi-ar face daca ar afla ca mai am pe una de 1 luna sau chiar mai mult...

| xdaria19 a răspuns:

Daca stii ca nu e bine, nu-l inseli deloc, iar daca il inseli e clar ca ai impresia ca ce faci e ok, deci e cu dus-intors.

| carlita_4462 a răspuns:

Ar trebui sa stii asta inainte sa inseli...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima oara este greu sa inseli, apoi iti gasesti scuze si in final este un mod de viata, asa cum zici tu, un sport. Cine o face odata o va mai face. Ma intreb ce fel de om accepta ca partenerul sa il insele repetat si totusi sa il accepte iar si iar in viata lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana afla si te paraseste laughing

| anca16 a răspuns:

Eu l-am inselat de 2 ori dar mi-am dat seama ca acest lucru nu te face sa treci peste anumite lucruri care nu te satisfac la el. daca il iubesti il iubesti, daca nu nu.trebuie sa alegi ori cu el ori cu ceilalti.