| Bianca_papusha a întrebat:

De cate ori vorbiti in medie pe zi cu persoana iubita la telefon? Cum procedati? Asteptati sa va sune numai el/ea s-au cu randul?

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

1-2 ori/zi, in functie de situatie.Ne sunam reciproc!

| Ririru a răspuns:

Sincera sa fiu mai mult vorbim pe mess sau prin SMS-uri. Vorbim si la telefon o data sau de doua ori. Ori ma suna el, ori il sun eu. happy
Din pacate cand sunt acasa nu prea pot sa vorbesc la telefon. chatterbox, de aia vorbim prin SMS-uri sau pe mess.

| Hmmmm a răspuns:

Vorbes rar cu el.sunt zile in care nici macar nu vorbim la telefon. vorbim cand ne intalnim, in rest foarte rar pe mess sau la telefon.de ce sa il stresez dca nu am nimic important sa ii zic?
il sun doar cand se intampla ceva sau trebuie sa stabilim o intalnire.de obicei suna ce care isi aminteste ca trebuie sa sune.nu avem o regula cu privire la asta.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu sunt genu' care sufoca partenerul cu telefoane si daca nu raspunde sa fac crize :p

| alone a răspuns:

Pai cand eu ma trezesc el e pe mess deci am timp sa vb cu el pana la 14 deci al salut vb si dupa el iese afara sa se intalneasca cu gasca si seara inainte sa intere in casa ma suna vb can 20 min dupa cand ajunge acasaa mai vb p mess pana la 23 si el iese eu mai raman si in rest cam atat eu il abordez mai mt p mess iar el ma suna dar daca cumva mi se face dor d el in restul zilei il sun! nu exista o regula cine p cine suna sau ceva d genu...

| julieta a răspuns:

Offf. cel putin de 5-6 ori si de fiecare data cate 15-20 min daca nu si mai multbig grin! nu astept sa ma sune el sau invers, de cate ori simtim de atatea ori ne sunam si vb, iar cand este la scarbici vb prin msg

| zizibela a răspuns:

De 4-5 ori si ma suna el de vreo 3 ori si eu o data sau de 2 ori! chestia e ca el face pregatiri si doarme si multe alte chestii din care nu vreau sa il deranjez sau stresez cu telefoanele e neplacut cand suna tel la pregatire sau cand dormi sa te trezeasca! eu il sun mai mult seara cand e liber in rest suna el cand poate!tongue

| dedesh a răspuns:

Hmm.de vreo 3-4ori la telefon(cate 5minutele)si mai vorbim pe mess.depinde daca ne intalnim sau nu, daca am/are ceva de facut, daca sunt/e plecat/a undevahappyetc

de cele mai multe ori am sunat eu, ca aveam minute, el dadea decat bip. dar de obicei e jumi-jumabig grincand el cand eu

te pup!

| liaa a răspuns:

Depinde cum simtim nevoia sau cum avem fiecare timp liber in general intr-o zi obisnuita cam de 3 ori sigur vb la telefon.Nu avem o regula care suna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vb non-stop.nu ne ajunge 4000 de minute pe luna.asa ca ca uitane ca suntem la fel sau poate mai indragistiti ca la inceput

| puiuts a răspuns:

De 4-6 ori de cele mai multe ori prietenul ma suna...