| loveyouters a întrebat:

De cateva zile mama imi tot repeta ca nu voi gasi pe cineva care sa fie romantic si sensibil ma si lovit deji am 20 de ani nu am avut nici un prieteni eu vreau sa am dar mama zice ca nu exista baieti sensibili si romantici ci doar doritori de stiiti voi ce.
ce sa fac? cum sa fiu cu un baiat fara ca ea sa afle?

Răspuns Câştigător
| PlayWithMe a răspuns:

Doamne fereste, barbati sensibili si romantici exista, dar nu arata, pentru ca majoritatea fetelor din ziua de azi nu stiu poate sa aprecieze asta la fel de mult.Nu trebuie sa iti fie frica de mama ta sa ai o relatie. ma gandesc oare ca esti de alta religie sau familia ta ti-a oferit o educatie bizara

| loveyouters explică (pentru PlayWithMe):

Nu este vorba de educatie dar mie teama ca voi suferi de asta ii este frica si mamei mele sa nu cumva sa vrea acel baiat doar sa se culce cu mine si atat si dupa 2 zile sa imi dea papuci.

| Dianatips a răspuns (pentru loveyouters):

Nu cred ca exista om care sa nu fi suferit din dragoste vreodata. Spune-i mamei tale lucrul asta. E inevitabil...

| PlayWithMe a răspuns (pentru loveyouters):

Uite lasa un id de mess pe privat si iti voi explica mai multe lucruri, doresc sa te ajut

| MrSoapte a răspuns (pentru PlayWithMe):

Ahahahahahahahahahhahah! Ia uite ce de treaba e laughing)))))))))

| PlayWithMe a răspuns (pentru MrSoapte):

Omule, tu ai probleme grave daca razi la asa ceva, ar trebui sa te sinucizi, pentru ca respiri un aer pe care nu il meriti.

| MrSoapte a răspuns (pentru PlayWithMe):

Aici ai dreptate! Am probleme cu banii, perioada asta! Iti las mesaj privat cu ID-ul meu...ma ajuti si pe mine?

| PlayWithMe a răspuns (pentru MrSoapte):

Tu cred ca nu stii sa faci diferenta dintre un obiect A si un obiect B, se pare ca nu ai trecut pe la scoala. Daca ai problema cu banii, este vina ta, inseamna ca nu ai invatat suficient si meriti sa ramai sarac.

| MrSoapte a răspuns (pentru PlayWithMe):

Se pare ca tu esti ala destept ( cu 4 clase )!
Voi incerca sa-ti fac o schema, ca sa pricepi din prima pentru ca...mi-e lene sa-ti spun de mai multe ori!
Te rog sa te concentrezi!
Deci...cred ca mizeria cu A si B, este cel mai inutil exemplu pe care-l poti da, conform subiectului pe care-l dezbatem aici! Daca am o problema cu banii, nu inseamna ca sunt sarac sau, daca ti-ai da seama de maniera in care ti-am spus-o, ai fi realizat ce anume vroiam sa evidentiez (adica fac misto de tine)...asta cred ca o stie orice om de rand!
Apreciez spiritul baiatului virgin, pe care-l ai insa nu cred ca esti in masura sa-ti dai cu parerea despre pregatirea mea!

PS: pun pariu ca ai stat cu gura cascata cand ai citit ce ti-am scris!
In semn de salbaticie, poti trimite injuraturile...pe adresa redactiei!
Seara buna!

| PlayWithMe a răspuns (pentru MrSoapte):

Nu am ce discuta cu tine, esti un adevarat roman, de asta a ajuns tara asta asa, intalnim "jmecheri" peste tot.

| MrSoapte a răspuns (pentru PlayWithMe):

Iar gresesti!
Ce-am scris, am scris in urma jignirilor pe care mi le-ai adresat!
Nu am dat dovada de "jmecherie" (desi se scrie cu "s")!
Consider ca ti-am acordat destula atentie poate, mult prea multa decat meriti!
Deci...pt a 2-a oara, iti doresc o seara buna!

| PlayWithMe a răspuns (pentru MrSoapte):

Nu mai incerca sa pari destept, pentru ca nu esti destept. Daca erai destept, taceai.Ai ras degeaba, faptul ca te bagi peste conversatiile altora, spune multe despre tine.Esti un om fara caracter, care nu merita respect.Nu incerca sa tragi concluzii fara sa cunosti omul, nu te-am jignit asa cum ai spus.Am scris cu "j", pentru ca asa scriu "smecherii internetului".Nu inteleg nici acum de ce te-ai bagat, eu iti spun sa iti vezi de treburile tale, asa cum eu imi vad de ale mele.Nici nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine, mi-as fi dorit sa fi colegul meu sa discutam fata in fata.

26 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Buna! Scuza ma ca ti voi jigni mama Dar Cred ca mama ta are unele probleme iar tu vei avea foarte mult de suferit dupa urma ei! Eu am impresia ca mama ta vrea sa te tina langa ea si sa nu te piardă! Scuza ma ca te intreb mama ta este divortată? a Suferit? sau ai un tată agresiv? care o mai bătea din când in când in când?
Si cum adica doar doritori de stiti voi ce?! Nu pot sa cred că mama ta chiar îţi spune asemenea lucuri mai ales că ai 20 de ani şi nu 16 17 ani!

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

La varsta ta...ce spune mamica ar trebui sa conteze undeva pe la 40%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta se inseala. Exista tot felul de oameni. Unii ii gasesti mai rar, de altii te lovesti tot timpul. Sunt si baieti romantici si sensibili, dar ii gasesti mai rar. Nu poti sa spui ca toti barbati sunt obsedati sexual, cum nu poti spune ca toate femeile sunt curve, nu este deloc asa. Este adevarat ca majoritatea dintre ei asa sunt. Dar daca majoritatea sunt asa, nu inseamna ca ceilalti nu exista. Explica-i mamei tale ca baiatul cu care vrei sa fi nu este asa cum il descrie ea. Demonstreaza-i ca se inseala cand spune ca ''toti baieti sunt la fel''.

| MrSoapte a răspuns:

Tu sigur ai 20?

| loveyouters explică (pentru MrSoapte):

100% am 20 de ani

| loveyouters explică (pentru MrSoapte):

Da normal ca am 20 100%

| hotdesire a răspuns:

Mama ta iti vrea binele dar intr-un mod exagerat. In primul rand tu trebuie sa faci sex atunci cand un barbat te excita. Doar atunci cand simti dorinta, cand esti excitata trebuie sa faci sex.
Romantismul si sensibilitatea unui barbat nu exclude sexul.
Sexul nu este ceva rau, daca faci sex cu un barbat experimentat, primesti placere, o faci protejat ca sa nu ramai insarcinata si totul va fi ok, dar sa faci asta doar daca simti. Daca nu simti, nu face acest pas.
Un barbat care nu-si doreste sex nu este normal.
O relatie nu se bazeaza numai pe sex ci si pe romantism cum bine zici, dar ambele tin o relatie.
Cum sa fi cu un baiat fara ca mama ta sa stie? simplu: nu ii spui, iti vezi de treaba ta si atat.
Tu simti nevoia unui barbat? Tu pana la 20 ani ai simtit dorinta erotica? Normal ar fi sa da...

| loveyouters explică (pentru hotdesire):

Da de ceva vreme am simptit dar am decis sa ignor acesta dorinta

| hotdesire a răspuns (pentru loveyouters):

Daca vrei putem vb mai multe pe mes despre asta dar sa stii ca gresesti ca vrei sa ignori ca esti femeie si ca simti ce simte orice fata.

| gfghn a răspuns:

Daca te deruteaza si te influenteaza in vreun fel doar ignora.Stii si tu mamele ne vor doar binele dar uneori s-ar putea sa ne streseze "mult" pana la uma nu depinde de ea cand ..si pe ce fel de persoana poti sa intalnesti care sa te faca fericita ...asta depinde de tine cat de cuarjoasa esti,, oricand poti intalni pe cineva special cand te astepti mai putin.NU inseamna ca daca ai 20 e tarziu de acum poti sa fi mai matura si sa stii ce fel de persoana vrei sat-i intre in viata. Iubirea poate aparea oricand si chiar exista baieti asa cum ai spus! Vorbeste "comunicatii"nu e bine sa dea in tine.

| OodanteoO a răspuns:

WOW

| Grin a răspuns:

Poate incerci sa nu o asculti un pic me maicata, si incepi sa faci ceti spune inimawinking?

| AndreiS25 a răspuns:

Ia sa vedem si o parere inversa. Mama ta nu iti vrea raul dor ca ea nu mai e la curent cu noutatile din lumea adolescentilortongue eu ti-as recomanda sa incerci sa evadezi si sa experimentezi tongue daca doresti sa disc mai mult uite id-ul meu-
dorobantuandrei28@yahoo.com

| Vlad327 a răspuns:

Pai nu mai o lua in seama pe mama ta ca sunt foarte multi baieti sensibili si romantici...

| Cosmin-Dragos_Barbu_1989 a răspuns:

Fa-ti abonament la biblioteca si ii spui ca te duci sa citesti o carte la biblioteca si tu in acest timp te intalnesti cu cineva happy