| Gabyy2221 a întrebat:

Întrebare doar pentru femei. Câti centimetrii trebuie sa aibă penisul unui barbat sa poata sa satisfacă o femeie? Va rog sa răspundeți sincer și sa nu faceți mișto

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Satisfactia la sex nu depinde nici pe departe doar de marimea sau grosimea penisului. Daca te concentrezi doar pe aspectul asta o sa uiti de celelalte aspecte importante.

La satisfactie contribuie de exemplu alegerea unei pozitii potrivite, surpriza, intimitatea, pasiunea, apropierea, increderea, compasiunea, etc.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In primul rand, scapi de 1 i din "centimetrii", apoi, incearca sa afli:

1) Daca inainte ta a avut orgasm, si de care, prin masturbare, oral,
prin masturbare digital de partener, cunnilingus sau vaginal clasic. In functie de raspuns, te adaptezi si executi.
2) O intrebi daca a fost vreodata abuzata, violata sau ceva de gen. Daca da, trebuie sa vorbeasca cu un psiholog cu competenta in traume, ca sa isi poata intelege si depasi problemele.
3) Ai intrebat-o vreodata ce ii place si cum, si ce ar vrea sa ii faci ca sa se simta super?!
4) Tu esti sigur ca stii sa te porti cu ea, adica indeplinesti corect toate elementele necesare si essentiale ca sa ea sa fie destul de excitata, relaxata si pregatita corespunzator pentru un act sexual satisfacator?! - si spun asa pentru ca orgasmul nu este ceva "obligatoriu" de obtinut, ci este o posibilitate si un privilegiu! Daca doar asta urmaresti, e aproape explicabil de ce nu reusiti! Tu te bazezi pe dotare, dar se pare ca la capitolul "Know how" nu stai prea ok.
Conditiile la care ma refeream mai sus:
Ambient corespunzator - curat, securizat, igienic.
Igiena ta impecabila: general corporala, orala, genitala, manuala - unghii curate si scurte si foarte bine pilite ca sa nu o zgarii.
Preludiu suficient de lung si de tandru, astfel incat ea sa aiba suficient timp sa se relaxeze, lubrifieze si sa te poata primi corespunzator in ea, caci lipsa acestuia are drept consecinta lipsa lubrifierii si deci dureri la penetrare! Ideal ar fi sa spuna ea cand poti intra, adica cand se simte ea destul de bine/excitata si uda/lubrifiata vaginal!
O marime ca a ta, foarte rar poate satisface cu adevarat o femeie, in lipsa cunostintelor, a tandretii si preludiului adecvat, cat si a miscarilor specifice, adaptate si adecvate.
Trebuie maxima precautie, si sa o intrebi daca e bine, sau daca prefera o alta pozitie, un alt unghi de penetrare si un alt ritm!
Si deloc in ultimul rand, sa o Protejezi!
Stresul indus de lipsa Protectiei face foarte mult rau, si poate influenta in rau si calitatea actului sexual!
Deci, arata-i ca esti un tip constient, si o Respecti si o Protejezi! Trebuie sa ai mereu, cel putin o cutie cu 3 sau 4 Prezervative la tine, pentru orice eventualitate! (manipulare gresita, rupere, punere invers)

Nu exista o "regula" cu privire la marimea dotarii! Reciteste atent, eventual, daca nu ai inteles!
"Bazarea" pe numarul centimetrilor este una dintre cele mai mari si dezastruoase erori din sex! - fara corelarea logica si inteligenta cu celelalte apecte enumerate mai sus!

Success!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu conteaza doar lungimea, conteaza si grosimea lui, pentru ca un penis subtire aluneca usor din vagin, nestimuland toti senzorii vaginali, deci, nesatisfacand pe deplin.
Dar, nu-i nevoie doar de un penis mare pentru a satisface o femeie, priceperea barbatului in pregatirea preludiului femeii pentru partida joaca un rol extrem de important, apoi negraba cu care se misca, asteptand ca ea sa termine prima si apoi ca el sa-si dea drumul. Ideal este sa se intample concomitent la amandoi, dar asta se poate obtine dupa mai mult exercitiu sau ani de experinta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a reusi sa satisfaci o femeie prin sex vaginal, teoretic lungimea penisului trebuie sa fie in cel mai rau caz egala cu adancimea vaginului. Incearca sa-ti imaginezi chiar tu care ar trebui sa fie dimensiunea (ca si lungime) unui penis pentru a satisface o femeie stiind ca lungimea/adancimea medie (statistica) a unui vagin este cuprins intre 7 - 8 centimetri pe partea anterioara si 9-11 centimetri pe partea posterioara. De asemenea s-a constatat fiind dovedit si stiintific ca dupa o stimulare sexuala, vaginul se mareste atat in lungime cat si in largime. Sub presiune, vaginul isi poate mari/modifica dimensiunea cu pana la 200%, in cazul in care colul uterin se retrage. In consecinta stiind toate aceste informatii, te poti bucura sau intrista. happy

| Mussette a răspuns:

Circa si ceva. Daca masori in mm iti va parea mai lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu facem misto cand pui asemenea intrebari pe un site public?

| Gabyy2221 explică:

Eu am 21 cm dar prietena mea nu poate avea orgasm am fost la doctor cu ea și o sa dat sa ia testosteron.

| Mussette a răspuns (pentru Gabyy2221):

I-a dat sa ia testosteron, fiindca acesta creste libidoul. Dar totodata sa nu aiba si alte urmari. Concluzia e ca prietena ta are ceva in neregula si nu conteaza cati cm ai, daca nu reusesti sa o satisfaci. Vezi ce i-ar placea incat sa ajunga la orgasm.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Gabyy2221):

Un penis mult prea lung si automat mult prea gros in cazul unui vagin de dimensiuni normale provoaca mai degraba o senzatie de disconfort, iar in multe cazuri si senzatii de durere mai mult sau mai putin suportabila, ceea ce scade in mod inevitabil libidoul femeii fiindca in loc de satisfactie si placere apare sentimentul de repulsie fata de sex. Ar trebui ca mereu sa practicati un petting si un preludiu foarte bine efectuat inaintea fiecarui contact sexual. Sanatate!