| BonJovY a întrebat:

De ce am de mai multe ori pofta de a ma masturba?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Masturbarea e o modalitate de eliberare a tensiunii sexuale care se poate acumula pe parcursul anumitor perioade, mai ales in cazul persoanelor care nu si-au inceput viata sexuala, nu au partener sexual sau ai caror parteneri nu sunt disponibili.
Nu e un lucru rau,pe masura ce te dezvolti,creste interesul pentru latura sexuala a vietii si satisfacerea nevoilor sexuale incepe sa-si faca aparitia.
In functie de cantitatea de hormoni,nevoia ta de "eliberare" poate fi mai usoara sau mai intensa.
Asadar, la tine tensiunea sexuala creste foarte repede, de unde si nevoia de masturbare mai deasa.
O poti combate prin sport, munca fizica sau intelectuala intensa, daca cumva te ingrijoreaza frecventa marita a acestei practici.
happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece ai dat hormonii pe turatia 19 turatie de magnetofon.rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinerea amice, traiesteti viata asa cum vrei laughing

| Madayna a răspuns:

Pentru ca esti tanar

| kiv1990 a răspuns:

Pentru ca n-ai prietena
daca nu poti una vie ia-ti una din cauciuc

| essther19 a răspuns:

Lipsa de sex, ori a devenit un obicei des practicat

| craciunel a răspuns:

Masturbarea e o relaxare si o metoda de autosatisfacere. Cand vezi ceva care te excita la tv sau oriunde e evident ca iti vine " pofta " de a te masturba