| anonim_4396 a întrebat:

De ce am niște puncte albe pe penis?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai specificat in care parte a penisului ti-au aparut petele albe de care amintesti? In consecinta NU se poate formula un raspuns obiectiv. Sanatate!

| Alin1245 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pe partea de jos a penisului aproape de testicule.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alin1245):

In acest caz reiese ca este vorba de simple cosuri sebacee, care se formeaza in porii pielii, la baza firelor de par. Astfel de cosuri pot sa apara pe toata suprafata pielii care acopera penisul, pe intreaga sa lungime, sau sa fie situate numai la baza penisului si pe scrot. Poti fi linistit fiindca nu reprezinta niciun pericol, deoarece sunt pur si simplu cosuri cu sebum cum sunt si cele care apar in porii pielii care acopera orice alta parte a corpului (fata, fruntea, pieptul, etc.). Multa sanatate!

| Paul754880338 a răspuns:

Mai rau daca ai avea cate un penis pe fiecare punct alb. Deci mai bine, du-te la doctor!